Skocz do zawartości

przeniesienie zmiennej lokalnej


Danielus

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie czy jest możliwe przeniesienie zmiennej lokalnej na inny obiekt??

chodzi mi o to że 2 różne obiekty mają tak samo nazwana wartosc odpowiadajaca za zdrowie i teraz chcę by przy np. kolizji obiekt 1 przekazywał wartosć hp do wartosci hp drugiego obiektu.

 

Bardzo mnie ciekawi czy to mozliwe wiec zna ktoś odpowiedź??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy hp nie jest równe hp??

 

hp=other.hp

 

No mi się wydaje że chyba tak samo sie nazywaja ale moze mam cos ze wzrokiem :P

 

Tymon: globalnych nie uzyje bo musiałoby ich być bardzo duzo, a co do id to bede miał troche roboty, ale jak nie ma innego wyjścia to sie tym pobawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekazywał wartosć hp do wartosci hp drugiego obiektu.

Czyli ma dodać tyle hp drugiemu obiektowi, ile ma pierwszy, czy może ustalić ilość hp na ilość hp obiektu nr 1??? Bo to można dwojako zinterpretować...

 

Ja przejmować, to: (powinno przecież działać)

hp=other.hp

 

Może nie działa, bo GM się "zwiesił"-próbowałeś uruchomić go ponownie? Albo skopiować skrypty do nowego projektu ew. połączyć z nowym, czystym projektem? Takie "cuda" czasami pomagają...a może po prostu w CREATE jednego z obiektów nie dałeś (zapomniałeś) hp=ileś? :P

Przecierz nie chodzi o step nie czytałeś pierwszego postu.

...mój błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprawdziłem i nadal nie działa. jak probuje to zrobić w innym obiekcie to też nie działa.

 

Zmienne sa dobrze przypisane i żadn obiekt ani nic innego nie nazywa sie tak jak zmienna.

 

za każdym razem gdy próbowałem zrobic to jakims sposobem to zmienna pozostawała taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy przygotowywałem dla was przykłd mojego problemu to okazało sie że wszystko działa, ale co bym nie robił w moim projekcie to nadal nie działa :(

 

bedę musial to jakoś obejsć B)

 

 

Więc jednak jakaś nazwa ci się powtarza. Sprawdź scripts==> check resources names

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...