Skocz do zawartości

Pierwsza gra internetowa SERWER itp hmm interesujące :)


Oriental

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mnie zainteresowało zrobienie gry internetowej cos w stylu:

 

 

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=4102

 

 

Lecz Zielonego pojęcia nie mam jak zacząć i nieznalazłem także tematu który wyjaśnił by mi tajemnice....

 

 

Myśleże założenie tego tematu przyda się tym którzy chcą mieć własna gre internetowa....

 

Nardzo prosze o rozkręcenie (WYJAŚNIENIE) w tym forum :)

 

POZDRO~!~!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty ?? Nigdy nie słyszałeś o DLL ?? O Dynamic Link Library ?? O kolejnym wspaniałym wytworze Microsoftu®©, bez którego nie byłoby aktualnego kształtu technologii informatycznych ?? :D DLL to składnik systemowy, lol, external, który robi się samemu, a nie, który wyskakuje po stworzeniu aplikacji... DLL-e robi się za pomocą różnych programów do ich tworzenia, zawierają one składniki systemowe albo instrukcje, dzięki którym niektóre aplikacje mogą działać. Pozwalają na szybkie zapisywanie i odczytywanie informacji w dowolnej kolejności przez dowolną ilość aplikacji w danym momencie. W kwestiach GM-ma służą np. do przetwarzania różnych plików na informacje, które GM jest w stanie odczytać i uruchomić. Np. GM domyślnie nie czyta plików .mod, ale za pomocą biblioteki fmod.dll jest w stanie to zrobić. Rozumiesz teraz ?? Tak samo jest z grami w MMO - za pomocą odpowiednich DLL-i, GM potrafi "usprawnić" swoje możliwości wysyłania/odbierania informacji między serwerami, optymalizując wydajność w grach tego typu. Dzięki tym bibliotekom jest czasem po prostu łatwiej zrobić prosty interface gry MMO, niż korzystać z mało wydajnych, domyślnych wbudowanych funkcji GM-ma.

 

Mam nadzieję, że zrozumiałeś. Chociaż, jeżli to ma być tylko tworzenie postaci i exp, to nawet nie opłaca się DLL-a wrzucać. Do tego wystarczą podstawowe funkcje. Jak chcesz to poczytaj artykuły na stronie głównej GM-ma o tworzeniu gier MMO w Game Makerze, a może to Ci pomoże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
A to nie ma nic do rzeczy myślałem że moge liczyć na pomoc doświadczonych ludzi.
Szczerze mówiąc to nie, zwłaszcza że nawet mało z tych doświadczonych ludzi porywa się na tego typu gry, to jest jedna z najtrudniejszych kategorii i nie da się od tak hop siup zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poducz się o samej "mechanice" przesyłu danych w Internecie, sposobu ich odbierania i przetwarzania, rodzajach połączeń itp. rzeczy. Jak już takie rzeczy pojmiesz, to wtedy ucz się jakiegoś DLLa do tworzenia "multików".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cie chyba... :/

 

I po marzeniach :{

 

 

NARQA~~

 

Noooo, kolego-z takim podejściem, to Ty daleko nie zajdziesz. Mówię tylko, że znając takie rzeczy będzie Ci dużo łatwiej pojąć DLLe służące do tworzenia multiplayerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze przesadzasz, poprostu ci zalezy. Marzenie to np. aby ludzie cie znali i szanowali, lub byc bogatym, a nie zrobienie jakiejs gry.

Dziwne podejście...moim marzeniem od zawsze było przejechać choćby jedno kółko w bolidzie F1. To niewiele w porównaniu do twoich sław i bogactw...

KONIEC OFFTOPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niewiele w porównaniu do twoich sław i bogactw...
Nie napisalem ze ja mam takie marzenie (to byl przyklad) , tylko dla mnie idiotyczne jest mowic np. "moim marzeniem jest przejsc/zrobic jakas gre", poprostu na czyms komus bardzo zalezy, ale nie morzna nazwac tego marzeniem, gdyby tak bylo, to kazdy mial by dziennie po 10000 nowych marzen, a stare by znikaly w niepamieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem ze ja mam takie marzenie

A ja nie pisałem, że to jest właśnie Twoje marzenie, tylko odniosłem się do Twojego przykładu...

 

No cóż...wnoszę do administracji o zamknięcie tematu, bo kolega Oriental się z Nami chyba pożegnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiesiłem sie :<

 

Gdyż nie mam sensu życia.

 

 

........GDZIE TA SZUBIENICA.........

 

To miało być zabawne? :/

 

 

SERWER-z nim łączą się poszczególne komputery klientów w celu pobrania wszelakich informacji na temat planszy, zasad rozgrywki. Na serwerze dokonuje się także zmian administracyjnych, dotyczących rozgrywki, które potem są rozsyłane do klientów, jak np: bany. Przez serwer przechodzą także wszystkie informacje dotyczące klienta x w celu dalszego ich przesłania do innych klientów y, z itd.

 

KLIENT-to każdy komputer łączący się z serwerem w celu pobrania informacji.

 

A więc wychodzi na to, że każda zmienna, dana otrzymana z serwera musi zostać przetworzona i przypisana odpowiednim obiektom, funkcjom itp. u innych klientów...

 

CO JA CI WIĘCEJ POWIEM, WISIELCZE??? xD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...