Skocz do zawartości

Zablokowane Pronlem!


Will

Rekomendowane odpowiedzi

Może i jestem ułomny ale nie mogę sobie poradzić ze strzelaniem. Mianowicie postać strzela w odpowiednik kierunku tylko wtedy gdy się poruszam gdy stoję strzela tylko w prawo.. Przeszukałem całe forum, przykłady ale żaden z tamtych przykładów nie rozwiązał mojego problemu. Postać steruje się strzałkami i strzelanie bez celownika.. po prostu chce żeby strzelał w ta stronę :( w którą stoi albo porusza się. Bardzo proszę o pomoc ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bohaterze zrob zmienne global.lewo,global.prawo,global.gora,global.dol

w eventach left,right,up,down wstaw ze zmienna odpowiadajaca klawiszowi=true a wszystkie inne false a pozniej w pocisku

if global.lewo=true

{

hspeed-=10

}

else if global.gora=true

{

vspeed-=10

}

itd. :P mam nadzieje ze zrozumiesz :P

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie udaje ;/ Jakbyś mógł to bardzo proszę o cały kod albo przerobiony przykład. Wiem, że jestem kretyn w tych sprawach ;/ Z góry wielkie dziex za pomoc. Srry za moją głupotę... a rryk wiem że jestem noobem bo dopiero zaczynam się z tym bawić i dzięki takim osobą jak Zychu moge coś się nauczyć. A tak wogule to wiem co to jest zmienna...(czytałem trochę kursów i podstawy znam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to o wiele lepiej mniej ciaćkania się z tym ale ten noob pewnie nic nie zrozumie i pewnie się zastanawia co to zmienna:D tak jak ja kiedyś i pewnie nie wie gdzie to wstawić
http://pl.wikipedia.org/wiki/Noob

 

według mnie to ty jesteś totalny noob >.<

 

a żeby nie było totalnego offtopa to powiem że to trochę sztywne poruszanie się... Lepiej zrobić żeby bohater totalnie się kręcił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tak, bo pocisk leci w stronę direction, a gdy szybkość wynosi 0 to direction automatycznie zmienia się na 0, czyli prawo. Użyj zmiennej kierunek, która zmienia się tylko... a co mi tam:

if (keyboard_check(vk_right))
kierunek = 0;
if (keyboard_check(vk_up))
kierunek = 90;
if (keyboard_check(vk_left))
kierunek = 180;
if (keyboard_check(vk_down))
kierunek = 270;
if (keyboard_check(vk_control))
{
poc = instance_create(x,y,pocisk);
poc.direction = kierunek;
poc.speed = 10;
}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dziex Zychu!! Jesteś wielki!! Nareszcie usunąłem ten problem :) A co do poruszania się to trzeba by było sprity przerabiać a to by było długotrwałe raczej choć mogę się mylić ;/

Dziękuje także Pietrowi i Matthewowi! Szczerze mówiąc to Forum jest najbardziej przyjazne jakie kiedykolwiek widziałem! Szybko pomoc i zrozumienie! Tylko wstać i bić brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...