Skocz do zawartości

układ strony


pitmod

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem: zrobilem strone ktora dobrze wyglada w rozdzielczosci 1024x768 ale w mniejszych lub wiekszych rozdzielczosciach strona sie rozjezdza (nie uklada sie na tle strony). Jak sobie z tym poradzic?

 

Najczęściej pomaga używanie skali procentowej w miarach. W ten sposób będzie dobrze wyglądało nawet na 320x200 :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień rezolucję obrazka albo ekranu. Rozdzielczosć właściwie nie ma tu nic do rzeczy. Bonie każdy ma monitor 1024:768 :P I nie powiniem mieć, bo to szajstwo taki monitor i do niczego się nie przyda xP No chyba że do gry w Quake'a w rozdzielczości 640:480 xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Dlaczego nie kazdy powinien mieć taki monitor? Im większa rozdiałka, tym więcej się na ekranie zmieści (inna sprawa, że im większa rozdziałka tym bardziej się wykańcza karta graficzna). A dlaczego do Quake ma służyć dwa razy większy monitor? Do tego co podałeś, to pasuje jedynie CRT, bo LCD rozmarze tak niską grafę... albo coś źle napisałeś, albo się nie znasz.

 

Wracając do tematu:

 

Odpowiedź prosta: grafikę poszerz do 2000px, daj w css background-position: center, a w tabelce ze stroną daj align="center" lub za <body> i przed </body> daj <div align="center"> i </div> - jeżeli masz konkretny rozmiar tabelki. Jeżeli używasz procentów (a tak najlepiej zrobić), to nie potrzeba wyrównywania do środka. Stronę zawsze sprawdzaj pod rozdziałką 1024x768 i 800x600 - jeżeli w w obu wygląda dobrze - w innych też powinna.

Albo tez inna rada - rób stornę szeroką na 759 pikseli - w każdej przeglądarce i rodziałce od 800x600 będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Mówiłem tylko, że monitor o rozdzielczości 1024:768 jest ZLY i nie w dzisiejszych czasach nie przyda się do niczego. Co to za praca na nim, skoro na pulpicie zmieszczą się ledwo 32 ikony, a interface Worda albo IE® zajmuje więcej niż IDE (środowisko robocze) ?? :P

 

Skoro mnie nie zroumiałeś, to co dalej idzie, źle tłumaczysz. Chodziło mi o to, że większość ludzi już nie korzysta z monitorów 1024:768 albo 800:600 xD Taka rozdzielczosć właśnie nie powinna występować. Strony co prawda się robi domyślnie na 1024:768, ale dziś standard powinien być już 1280:1024. Wystarczy dać rozdzielczość grafy na 1280:1024, a rezolucję na 1024:768 i będzie dobrze i na takich monitorach z 1024:768 i na tych, które mają powyżej 1280:1024 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...