Skocz do zawartości

Scrolling w platformówce


zesio13

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu problem ze scrollingiem platformowym...pytano tu ..ja pytałem Buziola i nic ... <_<

No więc po 1

w zakładce vievs ustawiłem wszyko jak trzeba

odpalam gre ... <_< postać za szeroka ..a jak dochodzi do końca fragmentu planszy nic sie nie dźeje ustawiłem też object following ..i też nic .. wiem że były tematy tego typu ale ja sie pytam ...dlaczego postać sie : dla czego postać jest szersza ? dlaczego nie ma scrollingu ?? Jeśli coś w tym temacie nie tak to prosze go usunąć albo zablokować ...jak chcecie :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ..dobrze mówicie ale to nie dźała bo object following jest ustawiony na mario_prawo i tylko w prawo sie ekran przesuwa ...a nie można ustawić drugiego object following mario_lewo bo mam 2 objekty mario_prawo i mario_lewo a object following jest tylko dla mario prawo i co teraz ..?? jeszcze raz robić gre ? bo jestem w trudnej sytuacji ..są plansze przeciwnicy opcje teraz multiplayer dodaje i co teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ?? Toż to więcej memory zajmuje i wogle... :P Zrób na dwa sprite'y w lewo i prawo i jeden obiekt. I w jego poruszaniu daj, że jak idzie w prawo, sprite_index = mario_prawo, a jak w lewo to sprite_index = mario_lewo... I wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...