Skocz do zawartości

Xtreme3d pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie znam, ale wiem. Mapy do Xtrema to mogą być wszystkie tilesety, jak i obiekty, które można zdefiniować jako modele dla Xtreme. Właściwie to każdy obiekt z GM da się dowolnie edytować i ustawiać za pomocą klocków z Xtrema - trza tylko pomyśleć. Jest tam możliwość drawowania i w 3d, i w canvas, a także konwersja z canvas do 3d. Obiekt gracza jest definiowany bezpośrednio z poziomu Xtrema, więc automatycznie staje się global controllerem odpowiedzialnym za wykrywanie ścian i zaawansowaną obsługę motion planning (co jest opcją ukrytą w Xtreme - trza trochę pomyśleć, żeby odnaleźć tam motion planning :P). Można oczywiście ustawić kilka obiektów jako domyślne porty kamery i gracza, ale wiadomo - wtedy są niezłe rzeczy z drawowaniem i wykrywaniem przeszkód... Da się to zrobić sprytnym sposobem: Niech jeden obiekt będzie tylko czystym modelem i graczem, a drugi obiekt niech będzie modelem odpowiedzialnym za ustawienie kamery i drawowanie modeli - wtedy będzie mógł swobodnie operować kamerą nie wpływając na gracza.

 

 

xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś mógł by i wytłumaczyć zasade przesuwania kamery

FpsStrafe(camPos,4);

ipt. Czy ten kod zmienia x i y kamery, czy tylko przesuwa obraz. Jeśli będe np. chciał sprawdzić odległość jakiegoś obiewktu do kamery, to jaki kod powinienem wpisać? (jak ustalić pozycje kamery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kod zmienia pozycję obrazu względem danej kamery :P

 

Na odleglosć to akurat nie pamiętam... ;/ Może se przypomnę to napisze. Cośtam chyba było z tym klockiem Dist w camera1... Ale to raczej utawiało maksymalną odleglość od kamery. Na kodzie to nie wiem jak to było, ja raczej na klockach robiłem, bo engine'u Xtrema chyba wogle nie merge'owałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...