Skocz do zawartości

Krok po kroku - multiplayer


Piczer

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak. Wyszukiwarka mi nic nie daje, bo nie mam kompletnego pojęcia jeżeli chodzi o gry multiplayer. Macie jakiś artykuł dla początkujących, gdzie wszystko jest napisane i można zrobić przykładową grę? Zaraz mi zaczniecie mówić, żebym se ściągnął 39dll'a i żebym jechał - ale takie info mi nic nie daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Co mi z przykładu, jeżeli ja o multiplayerze w Gamemakerze nie ma kompletnego pojęcie? A tamten tutorial zanim go przeczytam, minie pięć dni żebym go przetłumaczył... Za takie dzięki... Widziałem, że chyba ktoś go spolszczył, ale jak zacząłem czytać to pisało to tak, jakby do tego co by umiał robić gry online...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok:

 

http://www.yale.edu/pclt/COMM/TCPIP.HTM oraz http://computer.howstuffworks.com/question525.htm .

 

Pierwszy wyjaśnia jak działa TCP/IP a drugi przedstawia budowę pakietów. No i niestety, większość dobrych artykułów jest po angielsku i nic na to nie poradzisz, musisz się nauczyć języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to na forum ktoś podawał przetłumaczony w translatorze kurs obsługi 39dll. Kiepskie to było, ale zawsze coś. Poszukaj. A temat przenoszę do początkujących, czy w nieumiejętności znalezienia kursu jest coś zaawansowanego :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to na forum ktoś podawał przetłumaczony w translatorze kurs obsługi 39dll. Kiepskie to było, ale zawsze coś. Poszukaj. A temat przenoszę do początkujących, czy w nieumiejętności znalezienia kursu jest coś zaawansowanego :P ?

jakie kiepskie przez ten kurs obgryzłem sobie paznokcia u lewej ręki palca wskazującego, i to nie do końca była robota translatora, ok połowy sam przetłumaczyłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ja zawsze tam daję :P (dobra to nie było śmieszne) A do gry multiplayer konieczny jest jakiś dll? No bo Tymona przykład na stronce nie ma żadnego dll'a a mi chodziło...

Tak, ale GMowy standard MP jest bardzo niewydajny i porządnej gry na nim nie zrobisz (Ok. 3 graczy i już masz lagi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...