Skocz do zawartości

Big przykład...


Gość members_display_name

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając sobie folder z GM natrafiłem na taki dawno nieodkurzany artefakt-folder z gm6 moich gotowych gier. Uruchomiłem plik o nazwie BATTLETANKrez. Jest to moja gra, którą robiłem w czasach, gdy ledwo wiedziałem, co to jest "if" w GMLu. ;) I wpadłem... (na pomysł, oczywiście :P )

 

Na zasadzie "abandonware kodu" postanowiłem udostępnić gm6 mojej gry. Tu jest wszystko-jazda, strzał, punktacja, życia, "menusy" i wszystko inne, co mógłby sobie wymarzyć "sztandarowy" nowicjusz. Brakuje jeszcze tylko dobrych kolizji...

 

Uznałem, że po co to ma gnić na moim HDD, skoro może się przydać wielu ludziom.

 

Wiem, że Ranmus zaraz wyjedzie, że "to lepiej by było zrobić na switcha" xD, ale jak napisałem-wtedy ledwo wiedziałem, co to jest "if" :P .Robiłem to także w epoce, w której przeżywałem mix-robiłem i na klockach i własnoręcznie pisałem kod (teraz piszę tylko własnoręcznie kod).

 

W związku z powyższym proszę raczej nie komentować samego kodu, a przydatność (exampla???) ;)

 

Click, please

 

EDIT: Pomimo, że to "abandon" proszę nie robić plagiatów tej gry, a zwłaszcza pozostawić w spokoju grafiki, oki ;) (one raczej abandonowi nie podlegają :) )

 

EDIT:tam jest chyba jakaś niedokończona plansza-to nie jest zachęta do kontynuacji projektu na "swoją rękę" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, gratz za przykład, przyda się niejednemu... Wiem, zawsze to mówię xD Jak na przykładzik, to 8/10, bo juezd gód ! :D No i pomyśleć, że wtedy zaczynałeś przygodę z GM... No no no, istny geniusz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to ja tu liczyłem na reakcje jakiś nowicjuszy, a nie na odzew starego dziadka, który ma rozum za pięciu (bo tych pięciu zjadł ;) ). :lol:

 

Ale cieszę się, że (nareszcie coś) Ci się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ze stu newbie trzem ten przykład pomoże dokończyć swoją grę/rozwiązać jakiś problem, to i tak będę bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...