Skocz do zawartości

CMS


NoooB

Rekomendowane odpowiedzi

stronke mam ale niedługo zmieniam jej adres (niebędzie żadnego .prv.pl albo .yoyo.pl tylko zwykłe .org, .pl czy np. .com) Więc chce się was spytać jaki cms jest według was najlepszy (ja korzystam z jportal2.3.1), (napisz plusy i minusy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHP-fusion. Bo to jeden z dwóch w których mieszalem (drugi to jportal). Na twoim miejscu napisalbym wlasnego CMSa albo chociaz prosta stronke.

 

Napisales, ze zmieniasz domene. Mam nadzieje ze masz kase na/kupiana domene i jakis porzadny serwer do plikow, bo darmowe hostingi odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie ten artykuł:

http://cms.rk.edu.pl/w/p/jak-stworzy-dobry-serwis/

 

Teraz powiem co sądzę o tych CMSach, które były wymienione

Powiem prosto i krótko , post-nuke (rulez). Ja osobiście teraz robie własnego pseudo cms'a.

Pozdro,

Iv!n.

Trudny dla początkującego, 1 news = 1 artykuł i ogólnie niezbyt ciekawy.

Joomla!

 

Plusy:

 

+ łatwa instalacja

+ duży wybór skórek

+ proste w obsłudze menu

 

Minusy:

 

- czasami wkurzający

- jak nie zrobisz jednej rzeczy, to wszystko musisz robić od nowa

Każda strona postawiona na Joomla zawsze ma taki sam schemat, co się robi trochę żenujące wraz z popularnością tego CMS.

PHP-fusion. Bo to jeden z dwóch w których mieszalem (drugi to jportal). Na twoim miejscu napisalbym wlasnego CMSa albo chociaz prosta stronke.

PHP-Fusion jest dobry, ale tylko ten normalny, ew. trochę zmodyfikowany przez użytkownika. Te wszelkie Extreme to wielkie szajstwa. Poza tym, trochę mnie w PHP-Fusion wkurza to, że prawie każdy amatorski serwis (a może nawet każdy) jest zakładany na tym CMS, gdy nawet tematyka strony tego nie wymaga... Najbardziej mnie wkurzają homesity postawione na tym cms. Czemu? Nikt nie raczy wyłączyć blokady ściągania dla niezarejestrowanych, a np. ja nie mam zamiaru się rejestrować na każdej stronie jaka popadnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwer mam-[obudowa: netfinity5000, procesor: 3xpentium3, dyski twarde:4x 10GB, Ram: 2x1024 i 1x512]jedyny problem jest taki rze dziele go z kolegą :( bo po połowie się na części składaliśmy, kase na kupno domeny mam bo jusz sobie przyuwarzyłem jeden serwis "promujący" ;)

 

Obejrzyj swoje błędy, podkreśliłem je. Niestety, to już kolejny raz kiedy twoje posty są pełne błędów. Teraz dostajesz warna za to. Ściągnij sobie Firefox 2 z podkreślaniem błędów, lub sprawdzaj swoje posty w edytorach typu Word czy OpenOffice Writer.

Marmot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O_o Po co ci taki potężny serwer? Na średni portal wystarczy tanie konto www (ew. z shellem), jeśli nie planuje się gigantycznej popularności serwisu to taki serwer to wyrzucanie kasy w błoto. Nie wspomnę już o tym że trzeba zainstalować i porządnie skonfigurować system z rodziny unixów żeby potem sie nie zdziwić że po jakimś czasie wszystko z dysków zniknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O_o Po co ci taki potężny serwer? Na średni portal wystarczy tanie konto www (ew. z shellem), jeśli nie planuje się gigantycznej popularności serwisu to taki serwer to wyrzucanie kasy w błoto. Nie wspomnę już o tym że trzeba zainstalować i porządnie skonfigurować system z rodziny unixów żeby potem sie nie zdziwić że po jakimś czasie wszystko z dysków zniknęło.

Jak już mówiłem ten serwer dziele z kolegą, on ma na nim serv do tibi, (zresztą go jeszcze nie skończył)TUTAJ i stronke, a ja stronke i baze dla gierek online (na przyszłość)

 

EDIT:

która skórka jest lebsza TA, czy TA (A może znacie lebsze[byle by były czarne, albo niebieskie, lub też granatowe] jak tak to dajcie link do nich)

 

Sprawdzaj swoje posty....

Marmot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie, lepsza jest TA (ta druga :P)...

 

Oo, kiedyś chyba raz se załączyłem na tym servie do tibii twego kumpla... (nie no, nie że gram w tibie, za stary na to jestem, ale wszystkiego w życiu trza spróbować :D a tibie troche znam xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, nie że gram w tibie

Ja tesz to jest taka tępa gra

 

Wybacz, że się uczepiłem twoich postów, ale nie zawsze tam, gdzie w tym super-zajefajnisto-coolowatym piśmie internetowym pisze się SH, to normalnie piszesz SZ. Przeczytaj to co wpisałem w jednym z wyższych twoich postów.

Marmot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

która skórka jest lebsza TA, czy TA (A może znacie lebsze[byle by były czarne, albo niebieskie, lub też granatowe] jak tak to dajcie link do nich)

Lol, 10 zł za takie szajstwo. Weź lepiej coś stąd: http://www.openwebdesign.org/, 100% walidacji i od razu nauczysz się nowoczesnych rozwiązań CSS ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...