Skocz do zawartości

kolejne banalne problemy w mojej gierce:D


rryk

Rekomendowane odpowiedzi

hmm mam kolejny problemik ale strasznie banalny jak to było żeby po zderzeniu odejmowało punkt życia lub po prostu odejmowało życie a kiedy będzie 0 życia albo 0 żyć postać znikała a i jak sie rysowało health bar za pomocą wbudowanych klocków w gm no i jeszcze ostatnie pytanie jak to zrobić aby po zniszczeniu danego obiektu dodawało punkt no i jak sie rysowało punkty za pomocą wbudowanych klocków w gm może być przykład.

Ps. To bardzo podobne problemy wiec myśle że pomożecie wiecie skleroza nie boli tylko dokucza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W evenvie "Kolizja" z jakimś obiektem musisz dać klocek "Set the health", ustawiasz -(ilość odjętego zycia) i Relative.

2. Musisz dać taki jeden event. Dajesz add event, others i "No more health" lub "No more lives". Tam dajesz efekt "Destroy the instance", czyli po prostu niszczy twoją postać, tak że znika z ekranu.

Co do rysowania nie wiem, a co do następnego:

Powiedzmy że jest jeden taki obiekt który chcesz zniszczyć. W stepie(CHYBA) musisz dać "If the number of instances is a value", ustawiasz 0(wcześniej było 1, więc teraz został on zniszczony i jest zero) i w efekcie dajesz "Set the score", ustawiasz ilość punktów i Relative.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge to ujac jednym slowem: lol...

przeciez wszytko masz napisane gdy najedziesz na klocek pojawia sie co znaczy dany klocek...

np. kolizja z czyms to jeden punkt plus i odpowiednie ulozenie akcji z eventami da nam pozadany

wynik, czyli dajesz w event kolizje z czyms a w acition dac klocek score i tam wpisac +1 czy cos takiego.

......

spróbuj na poczatku sam cos wykombinowac przseciez to nie jest trudne...

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem robiłem tak jak mówisz ale nic nie działało

EDIT:

wiem czemu bo przecież obiekt który odejmował życie wbijał się w postać i przez to odejmował liczbę nieskończenie wielką a nie tylko -1 ale już se z tym problemem poradziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...