Skocz do zawartości

JAK ZROBIĆ CREDITSY??!!


Hriser

Rekomendowane odpowiedzi

Room z autorami powinno się dawać na początku gry, jeśli to jakiś większy projekt

 

A kto ci bronie zrobić zamiast filmu gifa o sobie?

Ja ci moge mogego pokazać, chcesz?

 

Uzywam go do credisów :D

Niedawno go zrobiłem :D

 

Zajeładne a w gifie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki :) Ale ja juz mam zrobione swoje creditsy w formacie .avi. I teraz daje to do folderu z grą, i w create jakiegoś obiektu " Show a video file " w nazwie zamiast video.avi wpisuje "nazwe filmu.avi". I jak to włączam to mi wyskakuje że nie znaleziono pliku albo nazwa jest za długa... :blink: coś takiego :/ Co mam zrobić?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób to skryptem :P :

show_video(working_directory+'\nazwa_pliku.avi',full,loop)

Za full podstawiasz 1 jeżeli chcesz na pełnym ekranie żeby pokazało, 0 jak nie. Za loop podstawiasz 1 jak chcesz zapętlić, 0 jak nie. Musisz pamiętać, że na początku tej nazwy musisz zostawić tego backslasha, inaczej ci nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pokaż co ty napisałeś. Moim zdaniem powinno być tak:

show_video(working_directory+'\napisy.avi',0,0);

Jeżeli nie działa, to PRZEPISZ treść błędu do posta, bo takie, że ci wyskakuje błąd, to nic nam nie mówi i równie dobrze może to być czegoś innego wina ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze mi nie wyszukiwało :D Ale tępota ludzka nie zna granic :lol2:

 

Przed chwilą mnie oświeciło, że to nie plik .avi tylko .wmv :lol:

 

Przepraszam wszystkich którzy stracili czas na tego posta... i nerwy :D

 

Thx za chec pomocy ;) Pozdro dla wszystkich odpowiadających :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wszystko byłoby ładnie gdyby ktoś mi udzielił pożytecznej rady w poście: "Życia i... problem" :. a tak to lepa - wersja jeszcze nie może ujrzeć światła dziennego :/

 

Apropos:

 

- To nie jest nic wielkiego [ wiadomo - pierwsza produkcja :D ] platformówka wycinająca graczowi 15 min z jego życiorysu :lol: Ale jak umieszze ja w UPLOADZIE to licze na Twój download i komentarz ;) ...tylko nie bardzo ostry :lol:

 

P.S: Oczywiście wszystkich innych forumowiczów także zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z niektórymi nagrywarkami DVD jest dołączany program Nero Vision Express - tam dajesz edycja filmu i efekty napisów. Można bardzo fajne creditsy zrobić (sam takowe robiłem) i jest oczywiście zapis do AVI, a jest to najbezpieczniejszy format jeżeli chodzi o przenoszenie między komputerami, chociaż WMV też nie jest zły, zakładając, że każdy kto będzie grać w grę będzie miał Windows XP lub innego z zainstalowanym Windows Media Playerem/kodekami. AVI z kompresją Microsoft Video 1 lub Microsoft RLE by wystarczyło, ale IMHO lepiej zrobić plik .bmp lub .png ze wszystkimi napisami, dać jako background i ustawić przewijanie w GM. Dobry efekt, zajmuje mniej miejsca i nie ma problemów z formatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Tak jak napisał Marmot, lepiej jest jakiś filmik dać niż gif'a. Do tego jeżeli nie jesteśmy znani, nie robimy super produkcji itd., to wystarczy jakaś prosta grafika i tyle. Najlepszy efekt jest najprostszy, czarne tło, powolne pojawianie się loga, a potem zanikanie. Najtrudniejszy będzie do zrobienia jakiś ładny logotyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

O ku$#@, sorry, przewaznie nie bluznie na forum, ale teraz to juz zostal pobity rekord.

Jako intra uzywac gifa? Dodatkowo posiadajacego 75 klatki 320/320 =='

Plik gm6 zajmuje tyle ile u mnie caly katalog z projektami razem z resource'ami i dzwiekami :/

Nie korzystaj z tego przykladu, bo to naprawde najgorsze wyjscie ktore mozesz wybrac.

Wystarczy utworzyc jakis obiekt któremu dasz sprite = twoje logo, i nastepnie sprawnie w step evencie posadzisz 2 warunki, i zmiane image_alpha = ten sam efekt, a dodatkowo animacja bedzie bardziej plynna, a waga pliku bedzie trylion razy mniejsza.

Np;

Create:

sprite_index=logo_sprite;
image_alpha=0;
alpha_side=0;

Step

if (alpha_side=0) image_alpha+=0.05; else image_alpha-=0.05;
if image_alpha>1 alpha_side=1; else if image_alpha<0 game_end();

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...