Skocz do zawartości

Parallel vs Isometric


Remx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ma do was pytanko oraz może inni sie coś dowiedza a mianowicie są 2 tak to nazwe systemy widoku gry,

Parallel i Isometric na pierwszy rzut oka są dość podobne do sibie ale nic niewiem i zapewne nie tylko ja jakie mają własności te systemy,

co da się za pomocą ich zrobić i który jest lepszy oraz dzięki któremu gra nasza bedzie wyglądać lepiej :)

 

Przypomne ze diablo posiada widok Isometric.

A poniżej przykład widoku Parallel

 

parallel.jpg

 

 

 

 

...........................................................

EDIT: dodatkowe pytanko

 

Czy da sie jakos obracać room'a ? chodzi mi konkretnie o cos takiego ze mam 2 graczy (LAN) jeden zaczyna na goże ekranu drógi na dole player ten co zaczynał na dole ekranu idze do gory a player 2 standardowo zaczynajcy na goze idzie do dolu i tez tak to widac na ekranie ale ja chcialbym aby to wygladalo tak jak u playera 1 ze rowniez idze do gory tak jagby widok kaery został obrocony.

czy da sie cos takiego zrobić ?

 

ps: czy znacie jakies programy do animacji ruchu chodzi mi o jakies szkielety czy cos w tym rodzaju ktore mozna powlekac naprzyklad cialem :) i gdy cus tam ustawimy w opcjach szkielet idzie i moliwosc tego zapisania naprzyklad w .gif wiem ze w 3Dmaxie jest ale to za wielki program moze sa jakies malutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według was ktory widok bardziej upodabnia gre do niby wygladu 3D ?

 

Mi sie zdaje ze jest mała różica - eh sam niewiem :boxed:

 

 

A co do obracanego ROOM'a :crying: czy jest moze jakise polecenie czy cus typu rotate view eh nadal się mecze z tym obracaniem to nie musi być obrócony room a tylko Viwer czy jak mu tam lub alternatywa monitor do gory nogami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pytanko poza tematem

........................................

 

Z tego co zauwazylem gdzie niegdzie pisze o GM6 i coś o 3D czy to znaczy ze w GM6 jest zaimplementowany jakis Engin 3D ?? tak ze mozna odrazu robic gry 3D i kozystac z modeli .3ds ??

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...