Skocz do zawartości

Proszę o pomoc :)


Van1916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na tym forum i praktycznie zupełnie zielony jeśli chodzi o GM i tworzenie gier. I chciałbym zeby ktoś mógłby mi podać jakieś poradniki lub pomóc samodzielnie w nauce tworzenia gier typu MMORPG.

Za jakiś czas chciałbym stworzyc BARDZO prymitywną grę podobną do Tibii gdyż zrobienie takiej gry jak obecna Tibia była by nie lada wyzwaniem dla wielu programistów myślę ;]

 

 

PS. Bardzo proszę o nie "plucie" się do mnie gdyż nie chodzi mi tu o to zeby ktos zrobił mi gre czy coś takiego tylko chciałbym żeby ktos pomógł mi się nauczyć. Wiem że gry typu MMORPG są trudne do zrobionie i nie chodzi mi tu żeby za miesiąc zrobic taką grę...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huhu typie , to wyższa szkoła jazdy :) , jak ty nawet gry nie umiesz zrobić to co mówić dopiero o MMORPG..

a z kąd informacje :P ? z tej strony z forum ( ogólnie chodzi o nauke czytania )...

a po drugie to najlepiej jest się uczyć na własnych błędach i przykładach ... gry się nie robi tak hop siup i gotowe :P ... zobaczysz ze za 2 - 3 tygodnie już Ci odejdzie zachcianka na gry :P ...

a z tibią to radze skończ , bo to zjadacz czasu :P ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo, wreszcie ktoś ambitny na forum :D więcej takich userów by się przydało, heh.

 

ale jedyne co powiem to, że do mmorpg'ów lepiej gdybyś wziął C++ bądź C#. mimo iż w GM'ie jako tako można zrobić ów grę, to po czasie okaże się to nie wydajne i w ogóle jakieś "be". no i w takim C# masz więcej możliwości :) osobiście już dawno temu zrezygnowałem z GM'a na rzecz C++ (a nie dawno z C++ na rzecz C# i jestem ######ście zadowolony).

 

więcej nie powiem, bo się na mmo nie znam ;q ale głównie - oprócz standardowego, nudnego kodu ;] - chodzi o obsługę serwerów, protokołów i tym podobnych pierdółek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huhu typie , to wyższa szkoła jazdy :) , jak ty nawet gry nie umiesz zrobić to co mówić dopiero o MMORPG..

 

Spokojnie spokojnie, pisałem iż zdaje sobię sprawę z tego ze MMORPG jest grą trudną do zrobienia i wiem że takiej gry nie zrobie za miesiąc czy dwa... Chodziło mi o to żebym mógł sie co nie co nauczyć o tym jak zrobić takową grę za rok, moze dwa albo trzy lata ;]

A co do Tibii to wiem że jest to pożeracz czasu i nie chodzi o to że jestem strasznie zapalonym Tibijczykiem i chcę stworzyć coś takiego samego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, poprostu narazie rób proste gry jak pacman, bomberman. Potem zrobisz coś trudniejszego, jakąś trzelankę czy ciekawą platformówkę. Potem zrobisz zwykłego RPGa. A dopiero potem ze zdobytym doświadczeniem będziesz mógł pomyśleć nad MMORPG :P ja siedzie w GM ponad rok i jakoś nie mam ochoty za MMO sie brać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że z tego co pisze pan pietrus i czego dowiedziałem się od innych osób raczej nie da sie zrobić dobrego MMORPG w GM. Więc może nauka C++ lub C#? :P Jeśli ktoś zna jakieś kursy to bardzo bym poprosił a co do robienia gier w GM to podstawy opanowałem i tworzę jakiegoś prymitywa ;]

 

Edit: Zresztą ja nie mam zamiaru tworzyć strasznie rozbudowanego i skomlikowanego MMORPG jak Tibia tylko mała prymitywną gierkę przypominającą klimatem Tibię aczkolwiek inną, taką żeby można było sobie z kumplami z osiedla pograć np. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy na tym forum i praktycznie zupełnie zielony jeśli chodzi o GM i tworzenie gier. I chciałbym zeby ktoś mógłby mi podać jakieś poradniki lub pomóc samodzielnie w nauce tworzenia gier typu MMORPG.

Za jakiś czas chciałbym stworzyc BARDZO prymitywną grę podobną do Tibii gdyż zrobienie takiej gry jak obecna Tibia była by nie lada wyzwaniem dla wielu programistów myślę ;]

PS. Bardzo proszę o nie "plucie" się do mnie gdyż nie chodzi mi tu o to zeby ktos zrobił mi gre czy coś takiego tylko chciałbym żeby ktos pomógł mi się nauczyć. Wiem że gry typu MMORPG są trudne do zrobionie i nie chodzi mi tu żeby za miesiąc zrobic taką grę...

 

Pozdrawiam

 

Ja ci mogę tak pomóc pierwsza strona to

 

https://gmclan.org/index.php?pliki=4

 

A drugra to oficjalna strona game maker :bye1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak mówił Elvis - najlepiej na poczatku przerób wszystkie kursy z :

http://www.gamemaker.nl

 

2 kurs na tej stronie w wersji polskiej , masz tutaj na stronie głównej .

Potem przerabiaj przykłady ze strony głównej , poczytaj trochę tematów na forum .

Ściągaj gierki , i patrz czy umiesz zrobić podobną , a jak nie , to szukaj , szukaj , i dopiero potem : szukaj .

A potem możesz popytać na forum , czy ktoś może Ci pomóc z danym problemem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam - jak to się nie da zrobic MMO na GM? A Borek to proszę Was co właśnie kleci? A te wszystkie mmo na GMC? Niektóre są całkiem konkretne i mają sporo fanów - np. World Online.

 

To kwestia odpowiedniego podejścia i umiejętności. No i trzeba poużywać DLLek, bo GM-owy kod multiplayer jest do gazu.

 

A co do pytania autora - faktycznie weż się najpierw za coś prostszego - nawet tego nie kończ, ale potraktuj jako trening. Jak już będziesz się cył pewnie z GMem, to możesz zabierać sie za poważną grę. Głupio potem przerabiać cały kod, bo na początku się nie wiedziało jak pewne rzeczy powinny wyglądać.

 

I powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że da się zrobić mmorpg'a. ale im więcej się będzie chciało dodawać do gry, tym bardziej GM będzie zwalniał, czyż nie? ;) fakt, że na początku Van chce zrobić prostego mmo, ale z czasem gdy nabierze wprawy i umiejętności będzie chciał to rozbudować. tak więc ja dalej stoje przy C# :)

 

Kursy, tutoriale, pomoce do C#:

www.centrumxp.pl

www.codeguru.pl

www.dusinski.prv.pl/csharp/

www.msdn.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...