Skocz do zawartości

Pole widzenia


Rohan

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety gdy szukałem na forum znajdywałem tylko o polu widzenia gracza w ciemności a chciałbym żeby pszeciwnik miał pole widzenia zielone a im dłużej mnie widzi ty robi się bardziej czerwone a jak jest maxymalnie czerwone to koniec gry jak to zrobić????

 

 

ps:sora za długi text

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeeeee a podasz cały skrypt bo się spiesze i niemoge się bawić plissssssssss tylko raz

 

Wiesz ile razy już był ten "tylko raz"? :/ Blackmaul podał ci wszystko co powinieneś wiedzieć na ten temat.

 

EDIT: Hm, no tak, z twojej daty urodzenia wynika iż nawet nie masz 10-ciu lat. Najlepiej Rohan abyś udoskonalił logiczne myślenie a potem gdzieś za klika lat zacznij programować bo nie dość że nas denerwujesz swoją niewiedzą i doświadczeniem to i tak dobrej gry nie zrobisz w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, jak ja miałem 9 lat to pisałem programy w Pascalu i jakoś się nauczyłem logicznego myślenia na pisaniu 60 odmian kalkulatora. A to co chcesz zrobić, to trudno jest tak powiedzieć, jak nie widzimy kodu gry. Takie coś, to integralny element gry na którego kod nie da się ot tak podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe półtora linijki.

 

Co do zrobienia tego: Ustaw sprite lub narysuj odpowiednią funkcją takie pole widzenia, daj mu alpha na jakieś 0.3 i teraz tylko pobaw się distance_to_object. To już jest proste ;)

 

Rohan, blackmaul praktycznie wszystko ci napisal... Teraz wystarczy zastosowac slawna metode prob i bledow. To jest najlepszy sposob na nauczenie sie.

 

E tam, jak ja miałem 9 lat to pisałem programy w Pascalu i jakoś się nauczyłem logicznego myślenia na pisaniu 60 odmian kalkulatora.

 

Marmot nie kazdy jest taki madry jak ty :jezor: Ja dopiero teraz zaczolem sie bawic w programowanie a mam, no w tym roku bede mial 18 lat :D

 

 

A tak w ogole mam dla was zagadke:

"Ile to jest półtora i półtora?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sora że się przechwalam ale eciągu 3 lat wszkole nigdy niemiałem uwagi i jedynki _dwujki _trujki

i zawsze byłem wzorowym

 

Chyba za zachowanie bo u mnie za ortografię byś miał same jedynki :D

 

A co do Pola widzenia Blackmaul napisał ci wszystko co i jak wystarczy ,że trochę pokombinujesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sora że się przechwalam ale eciągu 3 lat wszkole nigdy niemiałem uwagi i jedynki _dwujki _trujki

i zawsze byłem wzorowym

 

Przychodzi facet do ginekologa i kładzie mu na stole ptaszka. Doktor ogląda i się pyta:

- Stoi?

- Stoi.

- Nic nie boli?

- Nic a nic!

- Chrouje pan na coś?

- Jestem zdrowy jak koń!

- Czyli wszystko dobrze?

- Działa aż miło!

- To po co mi to pan pokazuje?

- ...fajny, nie?

 

Wiem, z CD-Actiona, ale doskonale to komentuje sprawę. :P Po za tym oceny nie opisują prawdziwej wiedzy, co chcą ci to wmówić te grube wredne nauczycielki. Wielu wybitnych polskich poetów i artystów nawet szkół nie ukończyli ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu wybitnych polskich poetów i artystów nawet szkół nie ukończyli ;).

na przyklad taki Andrzej Lepper nigdy nie zdal matury a na jakiego mózga wyrósł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...