Skocz do zawartości

Porządny kompilator


Vardi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Vardi, nie wiem, ale Visual C++ jest najpopularniejszym kompilatorem pod windowsy, zawsze istnieje dla niego support, to pewnie z asm'em nie ma problemów. Darmowe kompilatory to pewnie już przetestowałeś, a niczego innego nie mogę ci polecić bo nie lubię piracenia i staram się zawsze korzystać z darmowego softu. Zresztą spytaj się palmaero. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Z darmówkami zawsze są jakieś kłopoty. Zacznijmy od gcc, jego dosowy port - djgpp - odpada ze wzgledu na niekompatybilnosc z winxp, windowsowy czyli mingw, to najnowszy dev-c++ 4.9.9.0 lub alternatywny "mingw developer studio". Tylko, ze nie lubie mingw, za ta ze zawsze jest cos nie tak i produkuje duze pliki. Ogolnie sklanialbym sie na Borland Commandline Tools ( 5.5 ), jednak jak wiadomo, jest on bez ide, debuggerow i czego tam jeszcze ( bodajze make.exe jest takze do bani), klopoty z libami... Ale i tak go lubie , mimo ciaglej kombinatoryki :D Zobacz jeszcze moze kompilator firmy digital wars oraz nie wiem czy to prawda, ale jakis kompilator firmy code warrior jest darmowy, ale nie jestem pewien.

Ogolnie na freeware'u w tej dziedzinie ciezko jechac. Gdybym mial kase, to bym w ciemno kupil visual C++. A wlasnie, zapomnialem, ze Borland Builder w wersji Personal (niekomercyjny uzytek) jest darmowy, no prawie, bo za plytke sobie zadaja kase... No chyba ze kupisz jakiegos archiwalnego Chipa czy PCWK, bo gdzies byl, wtedy za darmo dostajemy klucz od Borlanda i juz mozemy cieszyc sie Builderem.

A o wstawki ASM'a sie mnie nie pytaj, bo nie umiem pisac w asseblerze. :)

A i pamietaj, im egzotyczniejszy, mniej znany kompilator, tym wieksze prawdopodopienstwo, ze jest mniej zgdony z ANSI C, co odbija sie niekompatybilnoscia z roznymi libami, gorszym portowaniem i w ogole. Takie kompilatory sa dobre gdy piszesz sam wszystko od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moho wyluzuj Pietrus popełnił literówkę i już. Każdemu może się zdarzyć ;). Co do Kompilatora to na Winde polecam kompilator zawarty w Microsoft Toolkit 2003 czy jakoś tak. Jest to ten kompilator co w VS 6.0 tyle, że jest legalny. Dla lina to chyba każdy wie jaki kompilator tam króluje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Ja uzywam c++ builder 6. Na poczatku uczylem sie na dev-cpp ale programowanie pod dosa jakos mnie nie pociaga ;)
W C++ Builderze 6 siedzi winapi (czy co tam), tyle że możesz sobie swobodnie wybierać elementy, które potem swobodnie ustawiasz w formach i to jest wygodne i proste. W Dev-C++ i innych byś musiał sam napisać cały szablon :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...