Skocz do zawartości

Pisanie Książki


Matt

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

sam przeczytałem troche książek na temat c++.

postanowiłem napisac własną - podstawy c++ i wprowadzenie do programowanie w windows.

ksiażka będzie darmowa ( chyba że ktoś włozy troche $$$ :P )

dostępny jest pierwszy rozdział - jak macie jakieś błedy prosze o mówienie i ewentualne dodatki.

 

https://gmclan.org/up587_4_programowanie.html

 

thx , Matt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już kurs robiony przez speców. Nazywa się Od zera do gier kodera a twoja książka raczej go nie przebije, więc sry ale daruj sobie ;)

 

I sorry, ale twoja książka wprowadza tylko ludzi w błąd.

C++ jest językiem obiektowym - co za tym idzie jest on językiem niskiego poziomu

Znasz różnicę pomiędzy językiem niskiego a wysokiego poziomu? Bo widzę że coś nie za bardzo :)

 

Tutaj masz linka do wcześniej wymienionej książki: "Od zera do gier kodera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już kurs robiony przez speców. Nazywa się Od zera do gier kodera a twoja książka raczej go nie przebije, więc sry ale daruj sobie ;)

 

I sorry, ale twoja książka wprowadza tylko ludzi w błąd.

Znasz różnicę pomiędzy językiem niskiego a wysokiego poziomu? Bo widzę że coś nie za bardzo :)

tutaj pisze po krótce - i robie to głównie dla określonej grupy ludzi z mojej stronki ;) a tutaj tylko chce zobaczysz błedy.C ++ jest na wyzszym poziomie od C , ale jest niskim poziomem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL. Wytłumacz mi, co rozumiesz przez pojęcie 'niskiego poziomu'. Na niskim poziomie stoi Assembler, którego funkcję to są instrukcję dla procesora, a nie język przyjazny użytkownikowi jak np. C++, Pascal czy Java.

 

Wiesz co Alfonsinio? Ty się lepiej zajmij piłką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie radzę się bazować na Visual C++, to zdestandaryzowany kompilator zgodny tylko z windowsem, toteż radziłbym opierać się na gcc (Pod windą Dev-C++), wtedy mamy pewność że jest przynajmniej częściowo program zgodny ze wszystkimi systemami operacyjnymi posiadającymi swoją wersję gcc [a jest ich sporo]. I co masz na myśli mówiąc "Przed nauką C++ trzeba utworzyc środowisko programistyczne"? Łał, od razu będziemy kompilatory pisać :]]].

 

2. Straszny chaos panuje tam, uporządkuj bardziej informacje.

 

3. Opisywanie samego środowiska pracy to akurat najmniej potrzeba rzecz w kursie programowania, wszak uczymy się pisać programy a nie korzystać z innych. :]

 

4. Od razu przeszedłeś do Hello Worlda, a ja dalej nie wiedziałem ważnych rzeczy na temat c++ i ogólnie pojętego programowania patrząc z perspektywy kursu.

 

Po za tym wszystko to co poprzednicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ale jesteście ciapy. Piję do tego języka wysokiego poziomu. Przecież to pojęcie względne a nie absolutne i zależy jakie języki się porównuje. Jeżeli porównujemy assemblera z c++, to c++ jest rzeczywiście językiem wysokiego poziomu. Ale jeżeli porównamy takiego purebasic, javę czy php, to c++ jest już w tym przypadku językiem NISKIEGO poziomu. Szpece od siedmiu boleści. ;P Postępująca informatyzacja, ułatwienie pracy w tym i programowania skutkuje tworzeniem i upraszczaniem języków. Jak kiedyś, wiele lat temu C++ był przez większość uważany za język wysokiego poziomu, tak dzisiaj sytuacja diametralnie się zmieniła i np. wg mnie do języków niskiego poziomu spokojnie bym już zaliczył assemblera, c i c++ (co czyni już znaczna część informatycznego światka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...