Skocz do zawartości

optymalizacja predkosci


tecbug

Rekomendowane odpowiedzi

w duzym roomie, ktorego speed=40, z duza iloscia obiektow gra bardzo zwalnia nawet na dobrych komputerach. dochodzi do 25 fps, a powinno do 40 fps.

1) czy sa sposoby aby przyspieszyc predkosc gry?

2) kiedy gra chodzi szybciej: gdy korzysta sie z duzej ilosci obiektow, czy tiles'ow? czy ta roznica jest duza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Marmot, dowaliłeś jak łysy grzywą o beton :) Czestotliwosc sluzy tylko i wylacznie do polepszania jakosci obrazu bys nie popsul sobie wzroku i nie bylo efektu poklatowego (co juz dawno zostalo wyeliminowane, czlowiek potrafi rozroznic klatki przy maksymalnie okolo 25 fps). Im wieksza czestotliwosc tym lepiej i rowniez gorzej ze wzgledu na promieniowanie takich kombajnow monitorow, najlepsze pod tym wzgledem sa monitory LCD. A to, ze nie da sie wyswietlic wiecej klatek niz czestotliwosc, to wynika z czystej matematyki. :)

Tecbug, nigdy nie korzystałem z tych funkcji bo nie musiałem, wiec zamiast ja je testowac, to mozesz ty od razu to zrobic. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Gdy są zaznaczone:

1) Wolniej - służy do synchronizacji obrazu w pionie (na słabych komputerach obraz wtedy lepiej wygląda).

2) Szybciej - skalowanie programowe jest tragiczne.

3) Teoretycznie szybciej, choć znaczącej różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...