Skocz do zawartości

Potwory do platwormówki!®


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam takie 2 problemy

 

Nie wiem jak zrobic potwora wiem jedynie jak zrobić aby potwór szedł na postać, ale jak zrobić aby, jak sie skoczy na potworka od gury to od przepada (no umiera) a jak on mnie normalnie dotknie to koniec gierki!

A mam tai problemik boo zrobilem grawitacje z Faq ale postac porusza sie tylko podczas skoku jak nie dodalem zmiany sprita do poruszania się.

Mam tez pytanko jak zrobic pasek z życiami nie pasek z życiem tylko takie życia jak by to szanse.

 

 

Proszę o pomoc! Pozdrawiam Force.

 

PS. Przestałem robić gry z przykładów. :lol2: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Przestałem robić gry z przykładów.
A by się przydało, bo jeśli odbrze pamiętam to w przykładzie platformówki na gamemaker.nl jest taki przeciwnik. Oczywiście nie namawiam do przerabiania przykładów i podpisywania się pod nimi. Kurde, london mnie ubiegł!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek z życiami nie pasek z życiem tylko takie życia jak by to szanse.

:mellow:

hehe, na Zakładce score masz takie coś jak Set numbers of lives.

Walnij to w Create jakiegoś obiektu. Później narysuj obrazek życia i, w Draw daj: Draw images as the lives i wybierz ten Sprite. :)

 

P.S

Zmniejsz sygnaturę bo zawala pół ekranu i jest o 200 px nie zgodna z regulaminem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ToMoEX wziolem z tego przykladu ten sposub ale jest taki szczegoł że glowa odrywa sioe od tlowia i se sama lata a wogule nie wiem co jest z ta grawitacja zrobilem ja FAQ ale nie da sie wogule chodzic tylko skakaniem moge sie poruszac po roomie ;( POMOCY PLZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...