Skocz do zawartości

Wyświetlanie pliku txt po wpisanej komendzie


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc all samo zaczelem sie interesowac game makerem i chcialbym jakis przyklad dzieki czemu po wpisaniu odpowiedniej komendy i zatwierdzeniu(wyslaniu) przyciskiem enter program(gra) wyswietlal napisy np z pliku http://gmmclan.org/xp.txt po wpisaniu komendy /xp i tyak dalej i obym mogl dodawac nowe komendy bez tworzenia nowego clienta np zeby komendy pobieralo z jakiegos pliku w necie lub w inny sposob. Mam nadzieje ze jasno sie wyrazilem i za wszelkie bledy w pisowni przepraszam ale nie mam polskich sterownikow do tej klawiatory.

P.S. jesli mozna prosze o blik w rozszerzeniu gm6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest przykład jak robić coś takiego, bodajże RM CHAT się nazywa. Przerabiasz go tak, że po wpisaniu tego /xp, pobiera tekst z pliku do string, a ty go potem wyświetlasz. Zaraz napiszę dokładnie kodem jak pobierać, ale tak mi net laguje, że nie mogę wejść na stronę z dokumentacją game makera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić coś, że po wpisaniu np. /xp ma być coś zrobione jest tutaj: https://gmclan.org/index.php?sciagnijplik=21 . Otwierasz go przez Game Maker 5.3, lub w GM 6.x dajesz w open Old Game Maker Files żeby otworzyć. W skrypcie funkcje robisz coś takiego:

if (string_copy(keyboard_string,0,3)='/xp')
{
plik=file_text_open_read('xp.txt');
otwarte=file_text_read_string(plik);
keyboard_string=otwarte;
}

To czego oczekujesz, jest trudne jak na osobę, która dopiero co zaczęła przygodę z GM. Postaraj się robić rzeczy które sam póki co umiesz zrobić, potem się rzucaj na głęboką wodę. Szczególnie, że jest tu pewien haczyk dotyczący tych komend, który ci może utrudnić to wszystko, mianowicie:

string_copy(keyboard_string,0,3)='/xp'

3 to ilość znaków w string, które mają być sprawdzane. Jeżeli będziesz chciał dodawać dłuższe komendy, musisz zmieniać tą wartość. A jak chcesz jeszcze pobieranie z internetu pliku, to :] . Lepiej popróbuj coś prostszego, bo to będzie jeszcze trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie podales dla neta tylko ze musi byc tenplik na kompie a i wiem ze tam jak jest np /xp a chce zmenic na tu musze zmienic naglowek na if (string_copy(keyboard_string,0,10)='/superedit')

a i nie podales mi skryptu moge zmieniac komendy bez tworzenia nowego clienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla neta trzeba dodatkowo wykorzystać bibliotekę .DLL zwaną GMSock przy której by było w ch*j roboty z tym.

a i nie podales mi skryptu moge zmieniac komendy bez tworzenia nowego clienta
A mówiłeś, że chcesz -_- ? To znowu bardzo dużo roboty. Naprawdę, zabierz się za coś prostszego, bo to co ty chcesz to rzeczy BARDZO TRUDNE przy których trzeba się nieźle namęczyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla neta trzeba dodatkowo wykorzystać bibliotekę .DLL zwaną GMSock przy której by było w ch*j roboty z tym. A mówiłeś, że chcesz -_- ? To znowu bardzo dużo roboty. Naprawdę, zabierz się za coś prostszego, bo to co ty chcesz to rzeczy BARDZO TRUDNE przy których trzeba się nieźle namęczyć...

To powód żeby sie poddawać? Czasami potrzeba odrobiny ( a czasem troche wiecej niz odrobiny) wysiłku żeby zrobić coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Propaganja:

A zrobisz to :P ? Nawet jakbym chciał zrobić przykład, to nie mógłbym go przetestować, bo mi nie działa za dobrze GM pod Linux... Może ktoś inny zrobi. Poza tym, przyznam się, że za bardzo nie wiem jak zrobić ze ściąganiem pliku z internetu :) . Z tym może bym sobie jeszcze jakoś poradził, biorąc przykład RM HTTP, ale z wczytywaniem komend do konsoli to już naprawdę za bardzo nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...