Skocz do zawartości

JAk zrobić aby zapisało na dysku obrazek


Hobik

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zrobić mały program który będzie tuningował auta do gry 2d (juz ja mam niejest zrobiona w gm ale to niema znaczenia) a więc tak samą obsługe i wszytsko bym umiał zrobić a byłby to na takiej zasadzie w programie byłby już stuningowane samochody w kilku wersjach (ze spojlerem, Z wlotami powietrza, z wolotami powietrza i spojelerem itp....) i teraz chcę aby po tuningu w programie użytkownik mugł kliknąć "Gotowe" i np: w folderze z programem pojawiłby mu się plik graficzny z jednym ze wzorów. jak to zrobić przygotować ? Proszę o dokładną instrukcje, prostą mało znam się na GML i Scryptach ale mimo wszystko prosze o pomoc i błągam niepiszcie mi tekstów "zajżyj do helpa albo to się naucz GML"

 

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja screen_save_part(). o tej funkcji to ja wiedziałem ale moze w prostszy sposub może: mam w sprintes'ach Kółko, kwadrat i trujkąt jeśli użytkownik naciśnie "a" w folderze programem zasejwuje mu isę trujkąt jeśli "B" w folderze z programem zasejwóje mu się kółko itd... no dajmy na to że wykorzystam te funkcji

 

Funkcja screen_save_part()

 

ps.dziadekkleofas WYmyśl bardziej orginalny sposub na nabijanie postów... bo zachowujesz się nadwyraz żałośnie.

 

A co do regulaminu to czytałęm go kiedyś

 

To gdzie mam wpisać nazwe danego sprinta? w nawiasach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do regulaminu to czytałęm go kiedyś
Najwyraźniej bez zrozumienia. :]

 

screen_save_part(fname,x,y,w,h) Saves part of the screen in the given filename. Czytaj Helpa. :]

 

Aha! Można zrobić to zapisywanie trójkątów w folderze z grą. Ale jak, nie powiem. Prościej powyższą funkcją. :)

 

I sprawa ostatnia - warn za niedbałość w pisowni. :] Coż poradzić, że każda twoja wizyta wiąże się z ostrzeżeniem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak zrobiłem screen_save_part(got1a) w miejsce nawiasów wpisałem nazwe sprinta któy miał się zasejwować no ale przy uruchamianiu programu wyskakuje błąd co jest źle? błąd ma właśnie taką treść: screen_save_part(got1a) domyślam się ze w miejscu nawiasów niepowinno być nazwy sprinta? ale kolega mi niepowiedział gdzie mam jego nazwe wsadzic więc musiałęm się domyślić najwyraźniej źle to powiedzcie co mam wpisać w kode i zaznaczcie gdzie ma być nazwa sprintesa ?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh! Przeczytaj dokładnie Helpa! Sprawdź jakie argumenty trzeba wpisać "w nawiasach". Podpowiem tylko, że nie ma to być nazwa sprita...

 

A zresztą - dzień dobroci dla początkujących: :P

 

screen_save_part(fname,x,y,w,h);

 

fname - nazwa pliku, który ma się zapisać na dysku. Np. "auto.bmp"

x,y - miejsce w roomie, od którego zaczyna się fragment screena (dokładnie jego lewy górny róg)

w,h - szerokość i wysokość obszaru, który zapisze się do screena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.dziadekkleofas WYmyśl bardziej orginalny sposub na nabijanie postów... bo zachowujesz się nadwyraz żałośnie.

 

:( Przepraszam. To tylko rada była, ale skoro cię one denerwują to przepraszam i więcej tego nie powtórzę. :( Uważam tylko, że najpierw trzeba zajrzeć do dokumentacji, readme, helpa itp. a potem lecieć na forum.

 

Po za tym Dawidsu specjalnie nadstawił tyłek aby znaleźć ci daną funkcję w helpie a ty nawet nie masz ochoty zrozumieć co on skopiował i piszesz kod na pałe i miauczysz na forum że kod nie działa, i weź pan tu z tobą gadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ty jak chcesz żeby używać poprawnej nazwy, to powinieneś mówić SPRITE, nie SPRIT. SPRIT nie jest żadnym spolszczeniem SPRITE, ani nie ma nic z nim wspólnego. Poza tym, SPRIT to po angielsku PRĘT. Lepiej się chyba posługiwać nazwą SPRITE - duszek (poza tym, jest to bardzo popularne w programowaniu gier pojęcie związane z grafiką 2D), niż SPRIT który znaczy pręt, rozpora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dizęki teraz już wiem ale chdozi o to że ja niechcę zasejwować tego co jest na roomie chcę aby na dysku pojawił się określony sprit! którego niema na roomie i nawet jakbym chciał to niedam go na rooma poniewaz jest on bardzo malutk i długi (bo są to wszystkie "ukłądy" samochodu wiecie jak isę obraca o 180stopni klatka po klatce) Poprostu koleś klika gotowe a sprit auto pojawia się w folderze nawet jeśli tego sprita auto niema na roomie teraz juz wiecie o co chodzi ? jak isę z tym uporam to pewnie będę się pytał o takie cos: bo chcę aby dany samochodzik we wszystkich pozycjach zapisywał się z przezroczystosćią! czy wystarczy ze ten spirt będzie miał ją ustawioną?

 

dobra dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...