Skocz do zawartości

MultiPlay a porty


Remx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z poniszego linka możemy pobrać przykład połączenia multiplayer wiem ze w sieci lokalnej połączyło się 3 osoby bo innym się nie chcialo :P

 

MultiPlayer

 

Chodzi mi teraz o to aby było można wstawić do tego mplayera możliwość ustawiania portów, tak że przy stawianiu servera ustawiamy port przez który mozemy się połączyć a gdy klikamy join również można było by wpisać port. oczywiście był by jakiś default naprzykład port :5001 ale była by możliwośc jego zmiany.

Dlaczego tego potrzebuje a mianowicie jestem użytkownikiem neostrady+ a ludzie bardzo szczodże obdażyli blokadami portów :( i działają praktycznie tylko podstawowe :(

A skąd wiem ano już nie raz stawiałem servery róznych gier czy też shardów i u każdego użytkownika który posiada stały IP porty nie grały róznicy ja musiałem zawsze ustawiać port 80 ten co obsługuje przegladarke :( i dopiero działało.

 

Help me

.............................

 

Jeszcze jedno pytanie

 

w draw mam skrypt który wyświetla Imiona postaci w pewnyym miejscu ale są one różnej długości a chciałbym aby były zawsze wyśrodkowane w tym miejscu którym sobie zażyczye.

przykład:

 

draw_text(150,30,global.name)

 

tak wygląda gdy jest długie imię

a.jpg

tak się dzieje gdy wartość przyjmie krótrze imię

b.jpg

a chce aby było tak

c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazówki

troszke zmieniłem twój pomysł i wygląda on teraz tak

 

draw_text(150-(6*(string_length(global.name)/2)),30,global.name);

 

W miare dobże działa dla słow 4-12 znaków bo wieksza ilość troszke zmieni mnożnik bo to zalezy też od wielkości czcionki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja nie bardzo rozumiem problemu z portami... :huh:

Zarówno adres jak i port mozesz pobrac poprzez zwyklego pop-up'a ( tak jak to bylo w moim przykladzie ktorego juz zapewne nie ma na serwerze :) ) pozniej łączysz pobrane dane w jeden ciąg znakow aby jego format byl następujący :

 

adr:adr:adr:adr:port

 

Pamietaj ze skladowe adresu nie mogą przekraczac 255 a port 63999 ale przeciez to wiesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...