Skocz do zawartości

nie umiem


Nikas

Rekomendowane odpowiedzi

prosze was o pomoc!!bo nie wiem jak zrobic zeby postac byla animowana jak chodzi w kazda strone.np jak wcisne w lewo to zeby postac szla na boku ruszala nogami i rekoma.to po pierwsze i jak robic np ze strzelam w kogos itp prosze o pomoc to dla mnie wazne tymbardziej ze dopiero zaczynam przygode z game makerem i nie mam go zarejestrowanego!!! <_< :( :( :sp_ike: :sp_ike: :( :( :( :unsure: :unsure:

Następnym razem za złamanie 9. punktu regulaminu dostaniesz warna.

Patrysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze was o pomoc!!bo nie wiem jak zrobic zeby postac byla animowana jak chodzi w kazda strone.np jak wcisne w lewo to zeby postac szla na boku ruszala nogami i rekoma.to po pierwsze i jak robic np ze strzelam w kogos itp prosze o pomoc to dla mnie wazne tymbardziej ze dopiero zaczynam przygode z game makerem i nie mam go zarejestrowanego!!!
Próbujesz zapostować wiadomość zawierającą większą liczbę emotikon niż jest to dozwolone. Zmniejsz liczbe emotikon i wyślij ponownie wiadomość

 

Ale chyba nie zaczynasz przygody z forum :]

Przeszukaj forum to już było tyle razy poruszane że hejżeho (strzelanie)

A co do animacji: narysuj spirte bohatera animowany w każdym kierunku i jak będziesz szedł w lewo to daj klocek:

change the sprite :)

ablo zrób to kodem:

sprite_index=numer
image_scale=1

 

A tutaj przy wyjaśnieniu alarmów Ranmus dał kod jak zrobić strzelanie :)

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopi...p;hl=strzelanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok znlazlem ale jesli mi j eszcze pomozesz to naprawdenie wiem jak ci dziekowac znalazlem to ale nie wiem co tam ustawic co dodac to po pierwsze a jak chce przetestowac gre to nie ma ludzika!!! :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem co Ci nie działa. Postawiłeś kloca żeby zmienił się sprite przy wciskaniu strzałki, a w klocku jest takie coś jak subimage, domyślnie ustawione na 0, dlatego przy wciskaniu ciagle pokazuje tylko 1 klatke animacji, za to jak pusci strzalke animacja sie rozkreca i postac macha łapskami, i nie przerywa bo pewnie nic nie wstawiłeś w animation end.

 

hahaahah zrobilem ale jest jakos na odwrot :P jak ide to sie nie rusza a jak stoje to sie rusza :P:P:P podaj mi swoj GG

to do tego się odnosci, jak coś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...