Skocz do zawartości

Dystrybucja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak wygląda proces publikacji gry, chodzi mi o wszelkie formalności, jakieś obowiązkowe opłaty, prawa, co zrobic i ile zaplacic aby gra trafiła na półki w sklepie, czy yoyogames ma w tym jakies udziały. Chodzi mi o uzyskanie informacji na temat wszystkich spraw po ukończeniu gry, mam gotowy produkt i co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś GameMakera to nie masz wobec YoYoGames żadnych zobowiązań. Zrobiona przez Ciebie gra jest twoja i możesz z nią zrobić co chcesz. Teraz drogi w zasadzie masz 3:

- Oddać grę za darmo. Tu możesz ją wrzucić na swoją stronę albo skontaktować się ze stronami które takie gry upubliczniają.

- Poszukać wydawcy. Są firmy które za procent ze sprzedaży zdejmą a ciebie wszystkie obowiązki. To oni będą się zajmować kontaktami, sprzedażą, marketingiem i masą innych rzeczy o których wy najwidoczniej nie masz pojęcia.

- Sprzedawać grę samemu. Możesz próbować dostać się do dowolnego sklepu i tam sprzedawać grę. Wtedy musisz poznać warunki tego sklepu (niektóre będą pobierać % od sprzedaży, inne wypłacać kasę tylko po zebraniu danej kwoty, inne brać opłatę za wrzucenie gry). Potem w zależności od sklepu musisz płacić podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...