Skocz do zawartości

Stare wersje GM a nowe systemy


exp

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że gry z GM6 nie działają poprawnie na Windows 7 i trzeba je przekonwertować. Jak natomiast wygląda sytuacja z nowszymi windowsami? Jeśli pracuję na GM8 to gra będzie działać na nowszych windach bez problemów? Szperałem w sieci i znalazłem tylko informacje dotyczące starszych wersji i GMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa w inną stronę. Jeżeli skompilujesz grę na Win7 nawet w GM7 to będzie działać. Nie jestem pewien czy w GM8 już było to poprawione, ale to tak jakby gra wykożystwała stare biblioteki których już w nowych systemach nie ma. Jak zrobisz grę na nowym systemie to będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się przesiąść na Studio bo nie działa poprawnie na moim komputerze.

Sprawdziłem i gra działa na Windows 7, czy to daje gwarancję, że zadziała też na 8?

 

PRAWDOPODOBNIE, ale niekoniecznie

Pobierz Win8, jest za free

http://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/...-8-1-enterprise

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam za słaby komputer na windows 8.

 

jeszcze dwa pytanka:

jeżeli gra odpaliła się na siódemce, to mam zapewnione, że wszystko będzie działać poprawnie, czyli tak samo jak na XP?

jeżeli grę zrobię w GMS, ale na XP, będzie poprawnie działać na nowych windach? (pewnie tak, ale wolę się upewnić)

 

edit: drugie już nieistotne, bo mojego projektu i tak nie da się zaimportować do gms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM:S działa też na Win XP (#potwierdzoneinfo) - nie wiem, czemu biadolisz O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem tylko, że gra zrobiona w GM:S i odpalana na win8 może nie zadziałać poprawnie i wyświetlać artefakty, trzeba wtedy zaznaczyć "Force software vertex processing". Przynajmniej jeszcze do niedawna tak było, dawno nie robiłem gry na Windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...