Skocz do zawartości

Menu na klockach w GM 8


Etyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na forum :D Otóż mam pytanie: czy możliwe jest zrobienie menu na klockach (new game, load game, quit) oraz menu pauzy w grze (resume, quit)? Czy może lepiej w skrypcie? Jeśli w skrypcie, to mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak? Jestem całkiem zielony, mam GM 8.1 Lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę to zrobić na klockach. Musisz zacząć od stworzenie room który będzie twoim menu i grafik przycisków. Tworzysz potem dla każdego przycisku nowy obiekt, przypisujesz mu nazwę i ustawiasz je wszystkie w room jak Ci się podoba. A teraz w evencie 'mouse left pressed' dla Nowa gra dodajesz klocek 'Different Room' i wybierasz tam do którego room ma Cię przenieść, czyli pierwszy level. W tym samym evencie w obiekcie Wczytaj grę wstawiasz prawdopodobnie "Load game".

 

Natomiast zrobienie pauzy podczas gry jest trochę bardziej problematyczne. Aby to zrobić wszystkie room gry (tylko poziomy) powinny mieć zaznaczony ptaszek przy Persistent w Settings. ta opcja powoduje że poziomy będą się zapisywać pomiędzy przechodzeniem pomiędzy nimi (Uwaga! czasami nie chcesz tego robić, dlatego ten przykład nie będzie zawsze działać!). Teraz tworzysz sobie nowy room z pauzą podobnie jak menu startowe, ale tu będzie większy problem bo będziesz musiał jakoś zapamiętać do jakiego room musisz wrócić po pauzie, a tu już bez kodu nie będzie tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popobieraj różne przykłady, potem przeanalizuj co robi dane zdarzenie. Potem kiedy znasz już czyiś kod na daną akcję, wejdź w polską dokumentację (na stronie głównej odnośnik) i znajdź funkcje które były użyte w kodzie. Przeczytaj definicje i postaraj się je zrozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...