Skocz do zawartości

Delikatna przeróbka projektu


pop44

Rekomendowane odpowiedzi

Zajmuję się głównie grafiką i animacjami. Od niedawna ogarniam też przykłady Game Makera. Zrobiłem całkiem fajną animację chodu i tu zaczęły się problemy bo nie potrafię zsynchronizować animacji z poruszaniem, a jeżeli to z kolei mi się uda pojawiają się kolejne idiotyczne problemy ;/ Jeżeli jest ktoś chętny, kto zamiast napisać pseudointeligentne "Won nierobie!" Zechce wstawić kod pod animację postaci i tchnąć życie w ten projekt proszę pobrać plik "great project" z mojego uploadera ;)

 

http://www.gmclan.org/up4890.html

 

Ogólnie jest to platformówka, więc nie powinno nikomu sprawić to kłopotów ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dział jest do pomocy w rozwiązaniu problemu, a nie odwaleniem za Ciebie pracy.

Skoro inni maja cos za Ciebie robic po co robisz gre w pierwszej kolejnosci?

 

Użytkownicy pomogą Ci rozwiązać ten problem jeśli opiszesz go w zrozumiały sposób, bo z Twojego obecnego postu nie da się wyciągnąć dosłownie NIC poza "coś z animacjami".

 

Popraw to, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i forumowi guru xD W każdym razie załóżmy, że potrzebuje pomocy. A tym jest tu po prostu standardowy ruch platformowy, którego nie mogę w grę wpleść. Odeślecie mnie do innego tematu, a ja wciąż nie będę umiał tego umiejętnie wdrożyć. Poza tym jest engine więc wiadomo co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

jak nie umiesz takich podstaw to faktycznie lepiej, żeby ktoś za ciebie zrobił zamiast się nauczyć, bo później przecież już cała reszta gry łatwiejsza do zrobienia niż ruch platformowy :)

 

ściągnij sobie source Spelunky i zobacz jak tam wygląda ruch platformowy jak sam nie chcesz się wysilić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uświadomiłem sobie, że nie ma co iść z motyką na słońce. Ogarnę mniej więcej GM no i wtedy coś zacznę. W każdym razie dzięki tym, którzy coś wnieśli. Temat do zamknięcia ;)

 

EDIT: I tak siedząc do 12 w nocy udało mi się napisać wzorowy system chodzenia ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...