Skocz do zawartości

Problem z nachodzeniem 2 dźwięków


Minecrafcik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien głupi i mały problemik... <_< Mianowicie chciałbym w grze zastosować muzyczkę tła i dźwięki strzału. Więc podczas strzału normalnie mam:

(coś tam coś tam...)
          sound_play(sound_rzut1);
          (i dalej kod...)

 

A w creation code pokoju 1:

 

sound_loop(sound_level1);

 

I teraz właściwie 2 problemy...

1. Kiedy odpalam grę i przechodzę do levela1, muzyka w tle się włącza, ale kiedy już kliknę myszką strzelając, usłyszę odgłos strzału, a muzyka w tle się wyłączy i koniec. Chciałbym żeby cały czas grała i pokrywała się z tym pojedynczym dźwiękiem kiedy strzelę. :) Niby proste ale kombinowałem na różne sposoby jak to naprawić i nic nie wymyśliłem, cały czas to samo...

2. Jak zrobić, aby muzyka w tle z levelu1 sama się wyłączała kiedy ten level się skończy i gra przejdzie do level2? Ponieważ mam też tak, że wchodzę do levelu2 a muzyka dalej gra (jeśli nie strzele oczywiście...) <_<

 

Dopiszę jeszcze, że ustawiłem muzykę tła jako background sound a strzał jako normal... :)

Pomoże ktoś? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby muzyka przestała grać musisz ją zatrzymać na końcu levelu. A błąd ze strzelaniem możesz rozwiązać wykorzystując jakieś rozszerzenie do dźwięków. Ten podstawowy system nie radzi sobie za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...