Skocz do zawartości

Intro, pokazówki?


Markos

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm Gralem w znana wam pewnie gre BACK-DA-Game :P czy jakos tak :D Moje pytanie brzmi tak:

Jak autor tej gry zrobil te jakby filmiki pomiedzy rundami, levelami, planszami? Ze idzie sam ludzik w lewo w prawo i nagle my mozemy nim sterowac?? Nie wydaje mi sie zeby to byla animacja i poprostu dal ja do ROOm`u i pozniej animacja sie konczy i pojawia asie w tym miejscu ludzik ;] mozecie powiedziec jak to zrobil!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem to tak: koleś jest po prawej strone roomu, ustawiam u niego w create zeby szedl w lewo, i dalej obojetnie czy alarm czy po dodtknieciu niewidzialnego obiektu zmienia sie w bohatera ktorym grasz. Dla przykładu, nie wiem o którą cut scenke ci chodzi :) Ogólnie banał trzeba tylko troche pobaniować na logike nie na znajomość kodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te flaki :D jak ten koles z pila go cial za sciana i one tak lecialy :D to tez bylo dane w kodzie zze leca i sie tam zatrzymuja? :)

Takie cos mozesz nawet na klockach zrobić, dajesz im direction, speed, gravitacje i dorabiasz niewidzialne obiekty na ktorych sie flaksy zatrzymują.

A jeśli chodzi ci o to ile i jak mają wylatywać to już użyte proste alarmy i funkcja random.

 

EDIT:

Aha i jak by zrobic blok klawiatury tzn wszystkiego na jakis czas tzn ustawiam alarm na np 4 sekundy i po 4 sekundach sie odblokowywuja klawisze. Myslalem zeby zrobic niewidzialny obiekt i dac mu alarm jakos i blok wszystkiego i po 5 sek automat oblokowywuje mozecie powiedziec tez jak to zrobic? :D

Tutaj Marmot dobrze radzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...