Skocz do zawartości

Myszka zacina się w grach


exp

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem tego na googlach i owszem, znalazłem, lecz żadne podane rozwiązania nie naprawiły problemu w moim przypadku.

A problem jest taki, że poruszanie myszką w grach powoduje zawieszenie się tychże (zawieszenie trwa do momentu zatrzymania myszki). Jak łatwo się domyślić, uniemożliwia to grę w FPSy.

 

Gry, w których jest problem:

Minecraft

Hexen II

Quake

Deus Ex

Call of Duty 4

Counter Strike 1.6

 

Gry, w których nie ma problemu:

Duke Nukem 3D (na porcie eduke)

Fallout

Fallout 2

Red Alert 2

Quake 2

 

Nie ma znaczenia, jak bardzo obniżę ustawienia grafiki. Ustawienie wyższego priorytetu w menedżerze troszeczkę pomaga, ale gry wciąż są niegrywalne.

Nie jest to wina myszki, gdyż próbowałem trzech różnych i z każdą jest to samo. Sprzętu, systemu itp. raczej też nie - wcześniej wszystko hulało piknie, zmiana naszła z dnia na dzień.

 

Co o tym myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz laptopa? Nie wiem czy to możliwe (nie powinno być, ale to Windows), niektóre laptopy mają oprogramowanie blokujące myszkę (konkretnie Touchpada) podczas pisania (używania klawiatury - coś podobnego mam w Linuksie, ale tylko Touchpad się wyłącza)

 

Tak konkretnie nic innego nie przychodzi do głowy

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w ustawieniach gry masz coś takiego jak "bezpośredni odczyt z myszy" (czy coś podobnego, chodzi o ominięcie Windowsowego sterownika obsługi myszki) i sprawdź czy masz zaznaczone czy nie. W zależności od tego, odznaczaj lub zaznaczaj i porównaj działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...