Skocz do zawartości

Prawa autorskie do koncepcji gry


LionX Dagger

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę ze temat praw autorskich ostatnio popularny

 

więc i ja się zapytam

 

otóż robię sobie gierkę creepypaste w której w nawiedzonym lesie czyhają potwory (wiem nic specjalnie oryginalnego)

zbieramy zioła lecznicze dla naszej śmiertelnie chorej matki które rosną wyłącznie w tym lesie

 

i tu mój problem się pojawia jako że chciałbym zrobić z niej moją pierwszą tanią lecz komercyjna grę (nie chodzi o to że nikt jej nie kupi bo jest masa takich darmowych więc wiem że pewnie nic z tego)

 

ale jednak chciałbym spróbować na desurze , niestety nie chcę wpaść przez nią w kłopoty a boje się że jest za bardzo podobna do slendermana

 

i tu się rodzi pytanie o prawa autorskie po czym poznać że nie przekroczyliśmy tej jakże ciężkiej linii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy bym sie bal raczej slender tworca nie gonilby cie za to, heck, nawet nieoficjalna gra minecraft na ios nie byla scigana przez notcha a byla chamska kopia, wiec na lekko podobna gre nikt nie bedzie zwracal uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nieoficjalna gra minecraft na ios nie byla scigana przez notcha a byla chamska kopia, wiec na lekko podobna gre nikt nie bedzie zwracal uwagi

a jakie prawa do slendermana ma kolo ktory zerznal "creepy"paste z jakiegostam konkursu?

sprzedaż gra =/= udział w konkursie czy darmowa podróbka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam, że jedyne co się może stać, to brak sprzedaży w Ameryce i krajach opatentowanych, bo wydaje mi się, że się pozywa twórców oprogramowania za patenty, a nie za pomysł (sam pomysł to patent), a w Polsce i Europie (chyba całej) nie ma patentów na Software

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...