Skocz do zawartości

kłopot z generatorem


Caporegime

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie. próbowałem dziś zrobić generator lochów, na razie kolejne komnaty tworzyły się tylko w linii prostej. cały mój zamysł w tym, by każda kolejna komnata tworzyła drzwi, a z kolei drzwi bo kliknięciu tworzyły kolejną salę i niszczyły się. mam dwa rodzaje komnat (jedną startową, z tylko jednym wyjściem i jedną z wejściem i wyjściem, która to właśnie ma się generować za każdymi otwartymi drzwiami). bez problemu udaje mi się otworzyć jednak tylko jedną salę. gdy otwieram pierwsze drzwi wychodząc z komnaty startowej, od razu tworzy się kolejna komnata, kolejne drzwi, ładnie pięknie. gdy jednak chcę przejść przez te kolejne drzwi, tworzy się jeszcze jedna komnata (według planu), ale drzwi zamiast pojawić się dalej, nadal tworzą się w tym samym miejscu, co uniemożliwia dalsze rozbudowywanie lochu. za chwilę prześlę screeny żebyście widzieli lepiej o co mi chodzi.

 

tu jest dobrze, bohater otwiera jedną salę, pojawia się nowa sala i nowe drzwi

screen2sm.png

 

a tu już nie działa - kliknąłem na wygenerowane drzwi, a one stworzyły nową salę lecz nowe drzwi zamiast pojawić się na końcu kolejnej komnaty stworzyły się na miejscu starych. w skrócie - na tym screenie drzwi powinny być tam gdzie jest przejście, a tam gdzie są, już nie powinno ich być.

screen3za.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno wina Tuska, ale dla pewności przydał by się kod.

 

obj_sciany1 to komnata wejściowa, a obj_sciany2 ma się generować. w Left Button objektu obj_drzwi:

GML
if distance_to_object(obj_rycerz)<200{

instance_create(obj_drzwi.x-120,obj_drzwi.y,obj_sciany2)

instance_destroy()

}

 

w Create objektu obj_sciany2:

GML
instance_create(obj_sciany2.x+120,obj_sciany2.y-294,obj_drzwi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instance_create(obj_sciany2.x+120,obj_sciany2.y-294,obj_drzwi)
Czy przy y nie powinien być plus, zamias minusa?

EDIT: to co wyżej jest źle, przecież tworzysz to z obiektu obj_sciany, więc nie porzebujesz tego pisać, wystarczy samo x+120, y-294.,ech... z fona się głupio czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...