Skocz do zawartości

Problem z platformami - bardziej rozbudowanymi!


Hilter

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem! Mam takie oto problemy:

1 - jak zrobić gdy wejde na przycisk1 to winda jedzie do góry, do określonego punktu? A jak wejde na przycisk2 to winda zjeżdża na dół do też określonego punktu?Zapomniałbym,platform będzie sporo więc niektórych tor jazdy będzie dłuższy? Windy jeździć mają pionowo tylko?

2 - jaki jest wydajny kod na to żeby bohater jeździł poprawnie(!) z windami?

 

Oświadczam iż szukałem i znalazłem kilka tematów na temat wyżej wymieniony lecz NIE ZNALAZŁEM SPRECYZOWANEJ ODPOWIEDZ NA MOJE PYTANIA więc proszę o nie pisanie postów " a idź spierdzielaj szukać!". W razie jeśli się pomyliłem (w szukaniu) proszę o udowodnienie mi tego poprzez podanie linka.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może że gdy zderzysz się z objektem przycisk to winda jedzie w górę, aż do niewidzialnego objektu, który ma ją zatrzymać, a gdy zderzysz się z drugim przyciskiem to winda jedzie w dół do drugiego niewidzialnego objektu?

Masz tu przykład-https://gmclan.org/up1202_4_Przyklad.html

Sory za odwrócone sprity!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzięki Pablo_4649 ale jest błąd w przykładzie, gdy platforma dojedzie do niewidzialnego punktu zatrzymuje się, lecz powinna iść w przeciwnym kierunku gdy wcisne przycisk, ale ona wciąż koliduje z niewdocznym obiektem i nie rusza się. Jak temu zaradzić :blink: ?

Proszę też o kod dzięki któremu bohater będzie mógł jeździć na windzie.

Z góry dzięki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli mam go zrobic? ok się dzis zabiore ;) ale tylko ruch platform, a co do tego zeby player sie na nich poruszał to sam tez szukam na to sposobu ;)

 

prosze :)

Naciskasz przycisk i po chwili winda startuje, czeka chwilke zeby gracz mogl na nia wskoczyc :P

Tyle ze jezdzenia na niej nie zrobilem wiec jesli na niej stoisz to nie jedzie w gore, musisz skakac :P ale przyciski i winda dzialaja, mozesz je ustawic jk tylko chcesz, nie tylko pionowo czy poziomo.

 

https://gmclan.org/up199_11_platforms.html

 

strzalkami sie steruje i skacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...