Skocz do zawartości

Tablet do 1000 zł


Arekadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję w miarę porządnego i możliwego tabletu. Cena: do 1000 złotych. Nie mam specjalnych wymagań poza tym że jeżeli ma to być Android to najnowsza wersja 4.0 no i WiFi oraz Bluetooth. Obecnie zastanawiam się nad Samsungiem Galaxy Tab 2 7.0 i byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mi coś o nim powiedzieć lub polecić jakiś inny model :)

Druga kwestia jest taka że chciałbym aby ktoś polecił mi jeszcze jakiś tablet z modemem. Wtedy będę się zastanawiał czy wziąć z modemem czy bez. Chciałbym korzystać z darmowego internetu Aero2. Wiem że w tym drugim może być ciężko za 1000 zł ale może by się coś znalazło... Z tego co mi wiadomo jest też druga wersja tego Samsunga Galaxy Tab 2 7.0 właśnie z modemem ale kosztuje coś koło 1300 zł więc przekracza moją granicę. Dlatego pytam, może znalazło by się coś tańszego i w miarę dobrego?

Z góry dziękuje za pomoc ;) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WHAT THE FUCK IS AERO2? Czyżby naprawdę ktoś oferował internet za darmo? :o

Dzięki za tę informację. Skorzystam z tego na pewno!

 

Chyba jeszcze rok, ale to taki internet "wyjazdowy", rozłącza co godzinę, mała prędkość (czyli taka - do maila) i trzeba mieć specjalne modemy (bo nawet jeśli są kompatybilne ze standardem, to nie znaczy, że pójdą :D), ale chyba jeszcze rok ma być

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fervi: no może największej prędkości to on nie oferuje ale żeby wejść na pocztę, Facebooka czy GMCLAN myślę że wystarczy w zupełności

 

Google Nexus mógłby też być... Który lepszy? Ten Google czy Samsung Galaxy Tab 2 7.0? A i jeszcze mówicie że GoClever. Jest sporo tańszy od tamtych więc nie wiem jak by to działało. I do tego nie ma Bluetooth i podobno krótko trzyma na baterii. No ale coś za coś - za to jest tańszy od tamtych. Dobra dzięki muszę się nad tym zastanowić. Jakby ktoś miał jeszcze jakąś propozycję to pisać!

 

EDIT: A może ktoś by coś jeszcze polecił z modemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci android 4.0 ? Gingerbread chyba starczy. Ten co teraz reklamowali w saturnie kosztuje 300zł i też powinien spełniać twoje potrzeby. Bo nie widzę sensu kupowania drogiego tabletu skoro ma służyć do przeglądania stron internetowych. Dodam też ,że ten z saturna z tego co widziałem też pozwala dobrze grać w gry 3d i 2d no i ma procka armv7 co też jest atutem. Ja za bardzo nie chcę się udzielać no bo nie jestem obeznany ale trochę rad udzielić mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też nie jestem obeznany i chciałbym kupić w miarę możliwy tablecik do przeglądania internetu, zdjęć, ewentualnie pogrania czy poczytania gdzieś w podróży itd. Cena czym niższa tym lepsza ale żeby nie był to jakiś badziew który zaraz się rozleci bo nie o to mi chodzi... A po co mi Android 4.0? Bo skoro kupuję to po co mam płacić za coś co jest już lekko przestarzałe? Ale można i za 300 zł znaleźć z Androidem 4.0 tylko nie wiem czy to nie są takie badziewia dlatego poprosiłem Was o pomoc. ALT napisał że ma GoClevera A103 i sprawuje się w miarę dobrze więc już wiem że to jest produkt godny swojej ceny tylko nie ma niektórych funkcji np. Bluetooth.

O który tablet z Saturna Ci chodzi? Bo w obecnej gazetce znalazłem Prestigio MultiPad 7.0 Prime za 299 zł ale to Android 4.0 więc Ci chyba nie o ten chodziło. Jest jeszcze jakiś Modecom za 449 zł ale nie wiem co to jest - nigdy nie miałem styczności z tą firmą, zresztą z tą Prestigio też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o Tablet PRESTIGIO MultiPad 7.0 Prime . Pooglądaj recenzje i prezentacje bo moim zdaniem powinien spełniać twoje możliwości ale nie rób sobie nadziei ,że pograsz sobie w gta 3 bez zacięcia. Ja mam telefeon galaxy mini ,który ma gorsze parametry i procesor armv6 i na brak ciekawych gier nie narzekam. Nawet nie chodzi o wersję androida bo prawie zawsze jest możliwość aktualizacji i nie jest to bardzo skomplikowane. No nawet po aktualizacji androida w moim telefonie pojawiło się więcej aplikacji nie dostępnych na starszą wersję androida więc masz tu trochę racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoClever Tab a103

NIE, TEN JEST ZLY

 

Ja i moich 2 kumpli mamy tablety, powiem ci tak:

 

Jak nie masz oporow wydac te 1000 zlotych to bierz Nexusa za 999 NA 10.000%!

Ale jesli starczy ci niskiej jakosci urzadzenie do pracy poza domem to ja posiadam Goclever Tab A73 ktore jest dosc dobre(73, nie 103! 103 jest wadliwym syfem) i kosztuje miedzy 299 a 350 zaleznie od zrodla.

 

(jakby ktos sie interesowal codo tych tabletow co mamy)

Ja: Goclever Tab A73,

Kumpel #1: Goclever Tab A103 - uszkodzony, a zanim byl uszkodzony dzialal zle(dodatkowo opinia w sieci sugeruje ze to jest syf)

Kumpel #2: Nexus - w sumie wszystko robi na nim, prawie wogole zrezygnowal z pc'ta.

Jest jeszcze jeden ale nie wiem jakiego ma, wiem ze jest bardzo duzy i (chyba) ASUS'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet go nie musze mieć żeby wiedzieć ,że ten tablet to badziew w końcu sam ALT go ma :P. W sumie gdyby nie fakt ,że na telefonie ciężko mi się pisze i ,że jest mały ekran też bym chyba zrezygnował z kompa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli ten A103 jest zły to ten A73 chyba jest jeszcze gorszy. Tu jest test tego drugiego a tu zacytuję jego podsumowanie:

Jeśli masz smartfon z Androidem – możesz spokojnie darować sobie GoClevera. Dlaczego? Ponieważ dubluje jego funkcje, a nie oferuje zasadniczo niczego nowego. 7-calowy ekran ma tą samą (albo gorszą rozdzielczość) niż twoja komórka, a na dodatek masz tu ten sam system operacyjny (Android 2.3 Gingerbread). Brak 3G jest oczywistym minusem, który wyklucza użytkowanie tego urządzenia poza domem lub biurem.

Wszystkim, którzy myślą, że będzie on sensowną alternatywą dla e-czytnika. Nie będzie. Dlaczego? Ponieważ ma bardzo przeciętny czas pracy na baterii i jeszcze bardziej przeciętny wyświetlacz.

Co prawda nie mam telefonu z Androidem ale po co mi lekko przestarzała wersja 2.3 skoro mogę kupić w tej samej cenie z 4.0? Zalety też są w tym teście ale po co mi coś co ma gorszy ekran od telefonu komórkowego? Ja nie szukam zabawki żeby się tym pobawić i za tydzień rzucić tylko tabletu na którym od czasu do czasu będę mógł popracować czy w domu czy w terenie. W tym teście bateria wytrzymała tylko 2,5 h. To troszkę mało jak gdzieś pójdę i zaraz mi tablet padnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki internet 3g służy do wysłania maila czy przeczytania wiadomości i nic poza tym. Android nie jest jak windows ,że każda wersja jest znacząco inna. Androida można aktualizować we większości urządzeń. Więc to nie sprawia kłopotu i wersja Androida nie ma wiele do znaczenia bo pracuje się podobnie. "Gadanie nie do końca prawdy mode: activated" nowsze androidy czasami więcej wymagają od urządzenia przez co je spowalniają. "mode: deactivated". Nie mam czasu oglądać testu ale pewnie bateria tyle wytrzymała przy ciągłym i intensywnym działaniu ( granie , muzyka naraz ). Jak masz w domu Wi fi to ok a jak gdzieś pójdziesz to czasami w niektórych miejscach są miejsca z darmowym wi fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli ten A103 jest zły to ten A73 chyba jest jeszcze gorszy. Tu jest test tego drugiego a tu zacytuję jego podsumowanie:

 

Co prawda nie mam telefonu z Androidem ale po co mi lekko przestarzała wersja 2.3 skoro mogę kupić w tej samej cenie z 4.0? Zalety też są w tym teście ale po co mi coś co ma gorszy ekran od telefonu komórkowego? Ja nie szukam zabawki żeby się tym pobawić i za tydzień rzucić tylko tabletu na którym od czasu do czasu będę mógł popracować czy w domu czy w terenie. W tym teście bateria wytrzymała tylko 2,5 h. To troszkę mało jak gdzieś pójdę i zaraz mi tablet padnie :/

 

 

Są dwa rodzaje opini w sieci:

 

Syfni recenzenci, ktorzy sa wybredni niczym rozpieszczone dzieci i pozytywnie opisza tylko sprzet z 4-ro cyfrową kwotą, im wyższą tym lepszą.

Zwykli ludzie ktorym nie trzeba takiego sprzetu i moga uczciwie przyznac co jest zdecydowanie wystarczajace dla czlowieka z polskim portwelem.

 

EDIT: DO TEGO RECENZJA NIEAKTUALNA: Goclevery tab a73 sa sprzedawane obecnie z podstawowo wgranym androidem 4.0.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki, będę się zastanawiał. W aktualnym numerze Komputer Świata jest właśnie test tabletów i jest tam Nexus 7 i GoClever TAB R973. Obydwa wypadają dobrze - zarówno na testach jak i na filmikach zrobionych przez redakcje więc będę myślał co dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...