Skocz do zawartości

Zapis i Wczytywanie gry


Sminer

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi Ci o użycie standardowego zapisu z GMa czyli funkcji game_save?

Jeżeli tak:

GML
directory_create(working_directory + "/FOLDER");

game_save(working_directory + "/FOLDER/zapis.sav");

Najpierw trzeba stworzyć ten folder używając polecenia directory_create (chyba że już go masz to możesz to pominąć). No i potem zapisujesz(game_save) / odczytujesz(game_load) plik z zapisem podając ścieżkę do pliku. working_directory przechowuje pełną ścieżkę do folderu w którym uruchomiona jest gra.

EDIT: m97 był pierwszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o użycie standardowego zapisu z GMa czyli funkcji game_save?

Jeżeli tak:

GMLdirectory_create(working_directory + "/FOLDER");

game_save(working_directory + "/FOLDER/zapis.sav");

Najpierw trzeba stworzyć ten folder używając polecenia directory_create (chyba że już go masz to możesz to pominąć). No i potem zapisujesz(game_save) / odczytujesz(game_load) plik z zapisem podając ścieżkę do pliku. working_directory przechowuje pełną ścieżkę do folderu w którym uruchomiona jest gra.

EDIT: m97 był pierwszy...

 

1. Czy aby na pewno trzeba robić ten folder? Polecenie geme_save go nie utworzy samo?

2. Czy przypadkiem working_directory nie jest domyślne, jeśli nie podasz pełnej ścieżki? (czyli, że można je pominąć?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy aby na pewno trzeba robić ten folder? Polecenie geme_save go nie utworzy samo?

2. Czy przypadkiem working_directory nie jest domyślne, jeśli nie podasz pełnej ścieżki? (czyli, że można je pominąć?)

Jak sprawdzałem to pokazał mi się błąd zapisu gdy nie utworzyłem folderu więc chyba tak. A working_directory niby jest domyślne ale jak dla bezpieczeństwa poda to myślę że nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...