Skocz do zawartości

Pseudo jazz


Czołg Krymski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Witam!

 

Otóż przed chwilą w niecałe pół godziny stworzyłem ten oto utwór:

http://w283.wrzuta.pl/audio/1wb5IyVQcIh/sraczka_nie_taczka

Wiem, że jakość taka sobie i wybicia z rytmu są, ale to przez mój beznadziejny mikrofonik, który spartoli wszystko co się da (żeby nie było na mnie ^^).

Zamierzam wkrótce wziąć się poważniej za muzykę, a to co wam zaserwowałem to tylko namiastka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zbyt nierówno zagrane jak na standardy (trzeba zrobić edycję, tego wymaga dzisiejszy "rynek") no i brak harmonii pasmowej. Z kompozycją jest minimalnie lepiej, pojedynczo instrumenty można by słuchać, ale jak się je połączy razem to jako całość słychać sporo niedociągnięć. Ale będzie coraz lepiej, na zachętę mogę powiedzieć bo to prawda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście jest pseudo jazz. Perkusja dziwnie gra, jako perkusista mogę powiedzieć, że w piosence powinno być czuć feeling, to coś co sprawia, że można tego słuchać zawsze. A tutaj, cóż, jakieś pierdółki grają, talerze napieprzają po uszach, mając volume zupełnie z innej bajki co reszta zestawu. W pewnych momentach to zwyczajnie napieprzanie bez ładu i składu. Słychać wtedy, że bass wypada z tonacji względem reszty albo to reszta nie gra w tonacji. Jest trochę do zrobienia. Co do perkusji i bassu - pamiętaj, musi być feeling, to ma być niejako zabawa w granie, lekka perkusja, najlepiej grana na rózgach. Basik również, odpowiednie brzmienie (najlepiej vintage'owe jakieś, ale Fenderki też się nadadzą), oczywiście szarpanie, nie jakiś slapping czy kostkowanie - to już podchodziło by pod eksperymentowanie, ale, cóż, nikt nie broni.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

To znaczy perkusji lepiej nie brać zanadto pod uwagę ;] ogółem zajmuję się TYLKO pianinem i nie najlepiej wychodzi mi reszta ;p w tym "utworze" chciałem po prostu trochę poimprowizować (po prostu wziąłżem trąbkę w keybordzie :<)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...