Skocz do zawartości

[PHP] masowe mejle


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Zastanawiam się nad tym jak najlepiej wykonać zbiorowe wysyłanie mejla do użytkowników, a ponieważ mam ich 8000 to nie wiem jakie rozwiązanie będize najlepsze.

Są 3 możliwości:

 

1) pobranie ich z bazy danych i w petli while wysłanie do każdego z osobna

2) pobranie ich z bazy i wysłanie do wszystkich naraz ( mail('adres1@pl.pl;adres2@pl.pl;adres3@....'); )

3) pobraznie ich z bazy danych i grupowanie po 10 i wysyłanie do każdej grupy po kolei

 

Kto z was poda mi najlepszy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral chyba 1 opcję i do funkcji mail() dodałbym '@', w razie czego, gdyby wysyłanie nie było możliwe i wtedy tylko 1 pozycja z listy mailingowej nie zostałaby wysłana (a nie np. 10 jak w możliwościach 2 i 3 [tak mi sie wydaje :P]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Administratorzy

W sumie odświeżę temat, bo od kiedy mam ponad 10 000 userów na HMT, ta metoda lekko nie wyrabia i wysyłanie zgrupowanego mejla po 20, koniec końców wywala error o zbyt długim wykonywaniu skryptów. Macie jakiś pomysł, poza set_time_limit(); ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ej Gnysio, mam nadzieję, że przez Ciebie nie znajdziemy się na jakiejś blackliście. ;)

 

Możesz zrobić kolejkowanie maili na podobnej zasadzie jak w IPB jeśli się nie ma dostępu do Crona, a mianowicie każde wejście na stronę uaktywnia wysyłanie kolejnych iluśtam maili aż do wyczerpania kolejki.

 

Tymon: Ale takim sposobem serwerowi to też się nie ulży. ;) Chociaż lepsze niż Gnyskowy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

E tam, raz na miecha góra wysyłam mejle :P W sumie to od sierpnia wysłałem ich 5, z czego 4 w tym roku.

A jakby przy wchodzeniu wysyłało, to chyba wystarczy nacisnąć ESC aby przestać ladować stronę, zatem więcej jak te kilka mejli na raz też nie wchodzi w grę... myślałem jeszcze o przeładowywaniu strony co kilkanaście mejli i podawanie w GET id ostatniego usera, tak aby kontynuować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Spoko, ale i tak wysyłanie maili musisz wydłużyć w czasie dla lepszego działania. Rzeczywiście dziabnij to ajaxem i np. w portalu dorób dla admina info o statnie kolejki* + link do wejścia na specjalną stronę do wysyłania i autoodświeżania.

 

 

 

*Po to by wysyłanie można było w razie czego przerwać w dowolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...