Skocz do zawartości

Instalacja systemu


Nikas

Rekomendowane odpowiedzi

no witajcie wszystkie kuce !

muszę postawić system na laptopie bo jest już ogromny burdel, tylko problem w tym, że nie pamiętam jak to się robi...

mam laptopa lenovo idea pad Y530 i system vista, który jest podobno na jakiejś ukrytej partycji ( nie dostałem go na płycie )

nawet nie wiem czy ją mam lol

a więc: jak postawić system co?

 

a, chcę mieć tą vistę gównianą, bo hurr durr oryginalna więc instalacja pirackiego systemu z płytki nie wchodzi w grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

no wiec jak sobie np. otworzysz windowsa deamon toolsem to troche tam sie cos zrobi i po resecie bedzie juz normalna instalacja. 3 laptopy widzialem przy pierwszym uruchomieniu i wygladalo to zawsze tak samo, tj. tak jak po tym resecie. Smialo, szukaj tej partycji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec jak sobie np. otworzysz windowsa deamon toolsem to troche tam sie cos zrobi i po resecie bedzie juz normalna instalacja. 3 laptopy widzialem przy pierwszym uruchomieniu i wygladalo to zawsze tak samo, tj. tak jak po tym resecie. Smialo, szukaj tej partycji!

 

i wszystko jasne!

 

Podobno gdzieś się w Boot Biosie ustawia, albo w samym biosie. Podobno (ale to jak potwierdzisz) wystarczy wykasować wszystkie partycje systemowe

ooo, coś mi świta, że robiłem to przy włączaniu lapka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że przy odpalaniu systemu powinna się pojawić jakaś możliwość, że po wciśnięciu jakiego F1 czy innego FX przejdzie Ci do partycji Recovery. Tak jest na moim Samsungu i przypuszczam, że prawie wszedzie gdzie systemu nie dają na płytce.

Chyba, że ją przypadkiem kieydś usunąłeś tak jak np. mój znajomy kiedy instalował mi 3 lata temu Ubuntu. I mam problem, bo nie mogę sobie Windowsa na nowo postawić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poprosić w serwisie żeby Ci tę partycję na nowo wsadzili. Tylko, że mi na przykłąd krzyknęli 180zł więc stwierdziłem, że nie potrzebuje tak bardzo stawiać Windowsa na nowo jak i tak zwykle Ubuntu uzywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By odzyskać mbr musisz uruchomić jakiegoś linuxa z takowym programem do przywracania. Polecam centrum ratunkowe cda ale wątpię czy byś go znalazł na necie :)

Ale w tym sęk, że MBR od producenta laptopa różni się od tego od Windowsa. Nawet pomimo tego nie będzie on mógł włączyć recovery mode.

 

Ja zanim zainstalowałem Linuksa, zrobiłem sobie kopię zapasową całego MBR i zrzut tablicy partycji z programu fdisk na wypadek, gdybym chciał wrócić do windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim zainstalowałem Linuksa, zrobiłem sobie kopię zapasową całego MBR i zrzut tablicy partycji z programu fdisk na wypadek, gdybym chciał wrócić do windowsa.

 

Jaki jest problem żebyś miał oba jednocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kuc jest na to za krótki

Dziwne określenie na Penisa

 

Anyway - jeśli masz klucz (naklejkę) i chyba książeczkę to możesz pobrać Windowsa z neta [tylko musisz udowodnić, że legalny], to chyba jedyne sensowne rozwiązanie

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...