Skocz do zawartości

Crafting na podstawie Minecraft


Camorra

Rekomendowane odpowiedzi

To jest tylko i wyłącznie działanie na tablicach.

0|0|0
0|0|0
0|0|0

Sprawdzasz, czy występuje dana relacja między wartościami. Jeśli tak, to w okienku obok rysujesz obiekt, który zostanie stworzony przy craftowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko i wyłącznie działanie na tablicach.

0|0|0
0|0|0
0|0|0

Sprawdzasz, czy występuje dana relacja między wartościami. Jeśli tak, to w okienku obok rysujesz obiekt, który zostanie stworzony przy craftowaniu.

 

 

Nie rozumiem za bardzo "działanie na tablicy" o czym tu mowa? Chodzi o coś w stylu GUI gdzie się craftuje?

 

Jeżeli chcesz coś dopisać do swojej wypowiedzi, to zamiast pisać post pod postem, po prostu dopisz to do pierwszego. Następnym razem będzie WARN

Borek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już sobie z tym jakoś poradziłem tylko mam ostatnią prośbę. Wie może ktoś w jaki sposób kliknąć na obiekt lewym przyciskiem myszy i trzymając go puścić go gdzieś indziej? Np mam mieczyk trzymając lewym na nim mogę go przesuwać, gdy przycisk zwolnię obiekt już zostanie w spoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to obiekt, to po prostu w evencie mouse left button daj x=mouse_x; y=mouse_y;

jak potrzeba to w mouse left relase daj sprawdzanie czy jest nad jakims polem ekwipunku i co tam dalej masz

 

jesli to zmienna(tablica, czy cos)

to w left pressedzie sprawdz, czy jestes nad jakims polem eq, jesli tak to zapisz jego wartosc do zmiennej, jego wartosc usun i jeszcze do jakiejs zmiennej daj nazwe, numer, czy cos tego pola. w global left relasedzie tez sprawdzaj czy jestes nad polem eq, jesli tak to do tego pola przypisz zmienna, jesli nie to do tamtego wczesniej zapisanego. w draw sprawdzaj, czy ta zmienna jest >0 i jak tak to rysuj sprite na mouse_x,mouse_y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...