Skocz do zawartości

Program do zamiany jpg na kod źródłowy


KON-IU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu zaznaczam, że nie mam pojęcia na temat programowania i na te forum trafiłem przypadkowo. Dlatego z góry przepraszam, za moją niewiedzę i proszę Was o wyrozumiałość. Przekopałem net używając wszystkich słów kluczowych jakie przyszły mi do głowy. Na tym forum znalazłem temat najbardziej zbliżony do mojego problemu, więc może Państwo będą mi w stanie pomóc.

A mianowicie poszukuję programu bądź skryptu, który wyciągnie mi kod ze zdjęcia jpg, aby następnie przesłać go mailem jako zwykły tekst, gdzie osoba po drugiej stronie używając tego programu uzyska na nowo plik jpg. Wiem, że brzmi to jak z filmu szpiegowskiego, ale na statku gdzie pracuję przez większa część roku mamy tylko skrzynki mailowe do kontaktu z rodziną, z zablokowaną opcją wysyłania załączników. Więc wpadłem na pomysł, aby tak przesyłać zdjęcia. Wydaje mi się to możliwe, gdyż po otwarciu pliku jpg w notatniku widzę tekst. Jednak po przekopiowaniu go i wklejeniu w nowy notatnik, a następnie zmianie rozszerzenia, zdjęcie już się nie otwiera. Zaznaczę jeszcze, że skrzynka na statku oferuje jakieś kodowanie znaków, ale już nie pamiętam jakie. Jak myślicie jest to w ogóle możliwe do zrealizowania, czy tak pliku jpg nie da się przesłać. Stereogram Ascii odpada bo skrzynka zmienia pewnie rozmieszczenie wierszy, itp. Pozdrawiam i bardzo przepraszam moderatora, za pewnie zły dział, ale naprawdę nie mam pojęcia gdzie to wrzucić i jakiego języka to może dotyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyskakuj z głupimi pomysłami, napisał wyraźnie - mają do komunikacji dostępny tylko i wyłącznie klient mailowy, nic innego.

@topic: tak, da się, zaraz Ci zrobię takowy skrypt do odpalenia w przeglądarce, wysle wiadomosc PMem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Dobrze by było przed wysłaniem zdjęcia zmniejszać do jakiejś małej rozdzielczości, bo taki program, żeby ominąć dziwaczne kodowania niestety będzie zwiększał wagowo objętość mejla - więc zdjęcie kilku mega pikselowe może ważyć ładnych parę MB bez optymlizacji w photoshopie czy czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak odp. ale byłem kilka dni na wyjeździe.

Co do zdjęcia to nawet bym je zmniejszał do granic możliwości, tak aby tylko było czytelne:) Na kompie programy na siłę bym zainstalował, ale nie ma możliwości aby łączyły się z netem, bo takowego nie ma. Ale oczywiście na prywatnym kompie, przygotowują takiego maila, mogę instalować co tylko chcę:) Wszystkie maile napisane przez załogę, po sieci lokalnej idą na serwer główny, z którego są rozsyłane satelitą do odbiorcy. Tylko serwer (komputer kapitana) ma połączenie z netem (mailowym). Jest ograniczenie jednej wiadomości do bodajże 50kb i większe serwer odrzuca. Ale ja bym najwyżej takiego maila dzielił na kilka i z nich składał jedno zdjęcie.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Mój mail: koniu2009@gmail.com, to jak ktoś będzie tak miły i coś napisze to niech tylko piszę jak mam się odwdzięczyć:) Pozdrawiam i z góry dziękuje.

KON-IU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...