Skocz do zawartości

Zapodajcie jakiś najprostszy silnik 3d...


Zając

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje prostego przykładu 3d z pierwszej perspektywy w którym możemy obracać się myszką oraz patrzeć na dół i do góry. W opcji szukaj na forum jak wpisze "3d" to mi wyskakuje "Niestety, wyszukiwanie nie zwróciło żadnych wyników. " o.0 A wszystkie przykłady które znalazłem do tej pory na innych stronach miały nawalone innych pierdół a mi się nie chce rozkminiać która zmienna do czego im tam była. Ja naprawdę chce tylko coś typu jak oficjalny przykład a la doom który na stronce GM'a był, tyle że z kontrolą myszki. No i jakby było wykrywanie kiedy player celuje w coś, to też by było git ale to już niekoniecznie.

 

Pomożecie!?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ściągnąłem coś takiego i zacząłem się bawić, ale oczywiście nic fajnego nie wyszło. 'Czystej' wersji nie mam, dam ci trochę przerobioną przeze mnie:

https://gmclan.org/uploader/7235/FFPPSS.gmk

 

Dzięki wielkie! :thumbsup: Mi też raczej nic fajnego nie wyjdzie ale chciałem się trochę tym 3d pobawić. Gdybym jeszcze modele potrafił zrobić... Zawsze można napisać jakiś prymitywny model samemu... :P Ale tak swoją drogą to ja pamiętam jak w technikum (które zresztą skończyłem w tym roku) na multigrafice braliśmy przez parę tygodni taki program w którym się też dosłownie pisało 3d. Nazwy nie pamiętam teraz. I tak sobie tylko gdybam że fajnie jakby Game Maker miał te wszystkie opcje z niego. :P Wszystkie te figury jak i możliwość "wycięcia" dziur w modelu inną figurą... Eh to by było coś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! :thumbsup: Mi też raczej nic fajnego nie wyjdzie ale chciałem się trochę tym 3d pobawić. Gdybym jeszcze modele potrafił zrobić... Zawsze można napisać jakiś prymitywny model samemu... :P Ale tak swoją drogą to ja pamiętam jak w technikum (które zresztą skończyłem w tym roku) na multigrafice braliśmy przez parę tygodni taki program w którym się też dosłownie pisało 3d. Nazwy nie pamiętam teraz. I tak sobie tylko gdybam że fajnie jakby Game Maker miał te wszystkie opcje z niego. :P Wszystkie te figury jak i możliwość "wycięcia" dziur w modelu inną figurą... Eh to by było coś :P

AutoCad ? ( albo z tej rodziny np BricsCad )

 

Modele z AutoCada da się importować jak się przeleci taki 2 konwerterami.

1 plik z cada konwersja na .obj

2 .obj konwersja na model GMa

 

Chodź nigdy nie próbowałem tego ale widziałem że parę osób na yoyo tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AutoCad ? ( albo z tej rodziny np BricsCad )

 

Modele z AutoCada da się importować jak się przeleci taki 2 konwerterami.

1 plik z cada konwersja na .obj

2 .obj konwersja na model GMa

 

Chodź nigdy nie próbowałem tego ale widziałem że parę osób na yoyo tak robi.

 

Nieee, to nie był auto cad. Nie pamiętam teraz nazwy i nie mogę sobie przypomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o program do grafiki 3D to w szkole najprędzej "3Ds max" albo "blender",

jeśli chcesz szukać czegoś o 3D to piszesz w wyszukiwaniu "przestrzeń" albo coś podobnego, a jak nie to korzystaj z wyszukiwarki google aby szukało na stronie tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...