Skocz do zawartości

Tuning i obracanie 360??


Marot

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić grę wyścigową w której masz mozliwość tuningu samochodu (zarówno zewnętrznego, jak i silnika - ma wpływ na parametry samochodu (prędkość maksymalną,przyspieszenie i zakręty) oraz kupowania samochodów różnych marek.

 

A teraz pytanie, czy trzeba dawać sprity wszystkich opcji stuningowania, czy wystarczy sprite spojlera, sprity lusterek, itp.

 

Jeżeli chciałbym zrobić taką gierkę w 360 stopniach to nie wiem jak by się dało zrobić obracanie każdej części pojazdu, tak żeby się nie rozjechały.

 

 

A przy okazji jeżeli ma ktoś grafiki samochodów różnych marek widoczne z góry to prosiłbym o dodanie w załącznikach, np. taka corolla z jazdy autem. gm6 którą ściągnąłem z gierką jednego z użytkowników tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znajduje się zaczątek mojej gierki z tuningiem samochodów. TUNING

 

Rzeczy, które chcę zrobić to:

 

1. Wybór samochodu:

a) samochody mają się obracać według własnej osi. [działa :D ]

B) na tablicy mają być podane wskaźniki dotyczące aktualnie przeglądanego samochodu (Nazwa, Prędkość maxymalna, Przyspieszenie, Hamulce, Cena) - zmienne te mają być do niej przekazane w momencie kolizji samochodu z objektem data (określenie aktualnego samochodu). [najpierw działało ale jak zacząłem dorabiać kolejne samochody to przestało :crying: ]

c) przy naciśnięciu strałki w górę widoczny samochód ma pojechac do góry ( tablica ma zostać wyczyszczona), a z dołu ekranu ma wyjechać następny i zatrzymać się na obiekcie data ( wysłanie zmiennych do tablicy). Problem w tym, że tych samochodów będzie pod 50. [nie zacząłem]

d) samochody będą miały kilka wersji kolorowych i będzie wybór na tabliczce z numerami: Wersja kolorystyczna: 1, 2, 3.

Teraz bardzo ważne pytanie: Mam 3 wersje kolorystyczne w wersji pionowej. Obracam je do poziomu i tworzę animację Counter-Clockwise, żeby działała opcja 360 stopni. I jak zrobić, żeby automatycznie animacja 1 obrazka była od 0-71 spitów, 2 od 72-142, a 3 od 143-214, a nie tak jak robiłem przeplatane i trzeba je ręcznie przesuwać o 180 pozycji.

2. Jazda:

a) ślady opon. [dlaczego nie wychodzą spod samochodu tylko obok??!!]

B) koła widoczne przy skręcaniu. [jak próbowałem to wychodziły z drzwi]

c) tarcie ( zwalnianie ) zależne od nawierzchni [działa :D ]

d) Damage samochodu ( i chciałbym, żeby było widać wgnierenia i rysy, ale nie sądzę, żebym to zrobił)

 

 

Prosze o pomoc. I przetworzenie mojego przykładu.

 

 

P.s.

Serdecznie proszę, żebyście nie byli tacy skromni i umieszczali informację o swoim autorstwie. Bo chciałem umieścić w Credits autora pliku: Jazda autem.gm6, ale po naciśnięciu F1 jest tylko prośba o umieszczenie w creditsach, bez autora. Proszę o podpisanie się w odpowiedzi na ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...