Skocz do zawartości

Odbiór cyfrowej telewizji


Alternative

Rekomendowane odpowiedzi

Głupie pytanie i w nie wątpie ale czy jest możliwość oglądania tej nowej cyfrowej telewizji co wprowadzili w moim laptopie? Posiada on WiFi, to na stówę raczej zupełnie nie to, no ale wiem że można wkładać do niego kartę SIM jako modem czy coś, to wszystko działa na zasadzie cyfrowego przesyłania danych więc tak pytam czy jest to możliwe bez dokupywania żadnych tunerów itp?

 

No i jeszcze druga sprawa to to że mam jakiś dekoder który ma conajmniej 5 lat i nie wiem czy jakoś by można było zakombinować do mojego tv żebym przez ten dekoder odbierał te cyfrowe kanały, tylko problem leży w tym czy ma on MPEG-2 czy MPEG-4. Jak myślicie? Wtedy był też MPEG-4 stosowany czy nie? I czy można jakoś obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u rodziców w tv jest zwykła antena jakaś co odbiera kanały analogowe, ale że jest MPEG-4 i inne rzeczy to normalnie PHILIPS odbiera w ładnej jakości te cyfrowe. Mój tv nie ma takiej opcji żeby sam odbierał, mam jeszcze ten dekoder właśnie się dowiedziałem że on jest analogowy xD AMSTRAD SRX 601 się nazywa, także z niego to nic nie zrobię raczej ewentualnie jakiś syf co tam jeszcze został nie wiem.. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie i w nie wątpie ale czy jest możliwość oglądania tej nowej cyfrowej telewizji co wprowadzili w moim laptopie? Posiada on WiFi, to na stówę raczej zupełnie nie to, no ale wiem że można wkładać do niego kartę SIM jako modem czy coś, to wszystko działa na zasadzie cyfrowego przesyłania danych więc tak pytam czy jest to możliwe bez dokupywania żadnych tunerów itp?

Musisz mieć do komputera kartę telewizyjną obsługującą DVB-T. To nie jest nadawane przez żadne wifi.

Ale u rodziców w tv jest zwykła antena jakaś co odbiera kanały analogowe

Bo odbierasz to taką samą anteną jak tv analogowe. Kwestia tylko tego co jest za anteną. Jak sam napisałeś, tamto TV obsługuje cyfrową telewizję, więc nie ma co się dziwić, że działa.

Mój tv nie ma takiej opcji żeby sam odbierał, mam jeszcze ten dekoder właśnie się dowiedziałem że on jest analogowy xD AMSTRAD SRX 601 się nazywa, także z niego to nic nie zrobię raczej ewentualnie jakiś syf co tam jeszcze został nie wiem.. Jak myślicie?

Nie bierze się pierwszego lepszego dekodera. Jak nie masz TV z obsługą DVB-T, to musisz kupić sobie dekoder obsługujący DVB-T (z obsługą H.264), który podpinasz normalnie do anteny naziemnej. Takie dekodery to bodaj kwestia jakiś 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...