Skocz do zawartości

Studia z Programowania Gier


^#$PAUL$#^

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie gdy Wiedźmin odnosił sukcesy w mediach pojawiła sie informacja, jako że Uniwersytet Śląski miał podpisać umowę z firmą i otworzyć kierunek Programowanie Gier: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask...,wiadomosc.html

Od razu pomyślałem, że jest to dla mnie wymażony kierunek, bo jeszcze blisko miałbym na uczelnie. Potem jednak pojawiły się wątpliwości: czy po ukończeniu kierunku łatwo można będzie znaleźć pracę ?

Z tego co wyczytałem o tej firmie z którą podpisano umowę to produkuje ona gry typu "Miś Uszatek" czy "Czesio".

Co wy o tym sądzicie? Ja za dwa lata skończe dopiero liceum, więc mam jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Żeby ci zaoszczędzić zachodu to powiem od razu, że odpowiedzą na warsztacie, że nie warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchać się na takie studia to kompletna strata czasu. Lepiej wybierz się na coś technicznego. Znalezienie po tym pracy jest bardzo trudne bo szuka się ludzi z praktycznym doświadczeniem a nie papierkiem. Zależy jeszcze co chcesz robić: design/grafika/projektowanie/programowanie silnika/logiki/ai itd no i ta firma jest niezbyt "dobra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Pchać się na takie studia to kompletna strata czasu. Lepiej wybierz się na coś technicznego.
Dokładnie. Lepsze są jakieś studia techniczne na polibudzie, a tworzenia gier nauczyć we własnym zakresie. Jak znajdziesz pracę w hobby, to fajnie, ale w razie czego masz wyuczony sensowniejszy zawód na polskie warunki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Lepsze są jakieś studia techniczne na polibudzie, a tworzenia gier nauczyć we własnym zakresie. Jak znajdziesz pracę w hobby, to fajnie, ale w razie czego masz wyuczony sensowniejszy zawód na polskie warunki.

Warto dodać, że tak bardzo napaleni na programowanie gier najczęściej wytrzymują kilka lat pracy. Warto potem mieć coś na zapas kiedy rzeczywistość nie bardzo pokryje się z oczekiwaniami.

 

Paul napisz kilka gierek, prostych silników. Może się okazać, że jako hobby będzie dawało Ci to fun ale w przypadku 8h roboty zmieni się w koszmar. Dochodzi też fakt, że pracując w jakiejś firmie robisz to co Ci każą i choćbyś nienawidził gier rpg to będziesz to klepał miesiącami.. Pisanie gier nie jest takie fun jak się wydaję a kiedy będziesz rozwalał 10 myszkę o ścianę próbując rozwiązać jakiś bug męczący Cię od kilku tyg zdasz sobie z tego sprawę. Nie mówię, że się na 100% zrazisz ale musisz to sprawdzić bo na ślepo możesz zrobić błąd, który spier.. Ci parę lat życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie pisałem w GM symulatory (silniki rozgrywania zawodów): biathlonu, biegów do kombinacjii i F1. Teraz planuję napisać manager skoków narciarskich ala FM tyle, że już w C++, bo w GM bez pro daleko nie pociągnę.

A jeśli chodzi o studia techniczne to komputera nigdy nie rozkręcałem (jeśli o to chodzi). To jaki jest według was uniwersalny kierunek po którym możnaby pracować np. jako administrator sieci, jako programista (więcej nie umiem wymyśleć :) ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Administracja siciami może np.? Nie ma takiego gdzie i nauczysz się programować i robić grafę i jeszcze ogarniesz budowę kompa.

 

Pamiętaj, że kodzić sam się możesz nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zdobywając hobby od razu chcą wiązać z tym prace... Wszyscy chcą zostać "informatykami", tylko po pierwsze, takiego zawodu nie ma, po drugie - nie wiedzą co chcą robić, bo nie mają ani wiedzy, ani chęci.

 

Jeżeli naprawdę widzisz siebie jako programistę gier i czujesz, że akurat spośród grupy 100 ludzi ty jeden jesteś tym wyjątkowym i będziesz w danym środowisku miał szanse się wybić (domyślam się, że powiesz tak), to bierz się za normalny język, C++, Javę, C# czy jeszcze coś innego i działaj. Kupuj książki i czytaj. Poczytaj jak się tworzy profesjonalnie frameworki, jak się programuje z użyciem OOP i jakie techniki się wykorzystuje. Dopiero wtedy możesz powiedzieć, że jesteś dobry, że potrafisz nie tylko myśleć logicznie, ale i się dostosować do składni. Czeka cię kupa roboty i poświęcisz na to wiele czasu. Nie wiem, czy nie łatwiej byłoby go poświęcić na naukę matmy / fizy i pójście na polibudę by mieć pewną pracę. Zwłaszcza, że zapewne umiesz myśleć logicznie i byś się tam odnalazł... No ale cóż, sam musisz decydować o swoim życiu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie pisałem w GM symulatory (silniki rozgrywania zawodów): biathlonu, biegów do kombinacjii i F1. Teraz planuję napisać manager skoków narciarskich ala FM tyle, że już w C++, bo w GM bez pro daleko nie pociągnę.

A jeśli chodzi o studia techniczne to komputera nigdy nie rozkręcałem (jeśli o to chodzi). To jaki jest według was uniwersalny kierunek po którym możnaby pracować np. jako administrator sieci, jako programista (więcej nie umiem wymyśleć ) ?

Szczytem moich osiągnięć jeśli chodzi o zabawę z sprzętem komputerowym była wymiana karty graficznej, co zrobi każdy.. co więcej najbardziej skomplikowane rzeczy jakie robię z systemem to jego reinstalacja. Tu nie chodzi o to, że jestem idiotą, który nic nie potrafi, mnie to po prostu nie interesuje i mam to głęboko gdzieś. Bierz się za c++ i pisz ile wlezie, za dwa lata uznasz, że umiesz co chcesz i to co Cię nauczą na studiach jest Ci nie potrzebne, programowanie Ci się znudzi albo sam koncept programowania tak Cię wciągnie, że studia z programowaniem będą bardzo dobrym wyborem. To musisz sprawdzić sam, jeśli zamiast bazować swoje decyzje na domysłach sprawdzisz co trzeba będziesz wiedział jakie studia wybrać bez niczyjej pomocy. Prawie nigdy nie można "podpierać" swoich wyborów na tym co sądzą inni(ten kierunek z grami to wyjątek bo nie jest to odpowiednio technicznie przygotowane a sama firma, która za tym stoi już dawno powinna wpaść do hadesa aby się trochę "rozerwać"). Osobiście nie zdecydowałem się na żadne studia bo nie wiem jeszcze co wybrać(wole odpuścić kilka lat niż przeżywać męki za głupi papierek). Sam piszę różne pierdoły od jakiś ~4 lat i nigdy w życiu nie nazwę siebie prawdziwym programistą. Nienawidzę programować. Uwielbiam tworzyć testy graficzne,gry, piszę opowiadania, tworzę fabuły dla nieistniejących produkcji.. ba nawet zacząłem niedawno pisać książkę . W życiu bym nie dał rady studiować informatykę, umarłbym z nudów po kilku miesiącach. Znasz jakieś studia, które będą pasować do moich zainteresowań?

 

to się zapytam tak: Jaką można dostać pracę po skończeniu kierunku "Informatyka" na politechnice śląskiej na wydziale "Automatyka, Elektronika i Informatyka"?

jw zapytaj się sam siebie jaką TY chciałbyś dostać pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...