Skocz do zawartości

Przykład z pathpointami


Rekomendowane odpowiedzi

Pathpointy to punkty, na których oparte są chyba wszystkie dobre strzelanki. Są to miejsca kluczowe, do których AI próbuje dotrzeć, aby wyglądało to tak, jakby wróg wiedział, co robi. Dzięki temu wróg np. nie będzie próbował wciskać się w najciemniejsze zakamarki mapy, ale od razu znajdzie się w centrum akcji, co oczywiście znacznie zwiększa dynamikę gry.

 

No i właśnie ten przykład pomoże Ci opanować tę technikę do wystarczającego stopnia, żebyś mógł wprowadzić ją do własnej gry. Przykład pokaże też, jak zrobić wroga i przyjaciela w jednym tylko obiekcie.

 

Link: https://gmclan.org/up5655_12_zolniez.html

 

Dopisek: działa od wersji 7.0 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Algorytm A* nigdy nie sprawiał mi problemów, w przeciwieństwie do mp_potential. Zwłaszcza na duże odległości.

No i można deaktywować przeszkody, ponieważ mp_grid_path nie korzysta z obiektów, a właśnie z siatki przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś dodać, że to tylko dla wersji Pro :/

 

 

Logo GMClanu chyba waży więcej niż ten plik.

Poza tym, ten projekt jest kompatybilny z GM 7.0, więc w sumie mogło być gorzej : )

 

WTF?

Jaki to miało związek?

Mi nie chodziło o wagę pliku, tylko o to, dla jakiej wersji GM'a to jest. Dla PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliku z GM 8.0 nie włączysz w GM 7.0.

Plik 7.0 Pro możesz przeanalizować w wersji >=7.0 Lite.

 

Miałem na myśli, że to żadna strata. Nieraz pobierałem i 200-300kB ważące przykłady, które nie działały mi na 7.0 Pro przez to, że były robione w GM 8.0. O to mi właśnie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 7.0 to otwierał?

--

dobra, rozumiem, mogę przeanalizować przykład. Ale chciałbym też zobaczyć jego działanie dzięki takiemu fajnemu zielonemu przyciskowi w kształcie trójkąta, dzięki któremu można zobaczyć to działanie bez zapisywania ".exe" :)

Sorry, że się narzucam, ale czy można prosić o jakiegoś screena z działania albo filmik na YT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...