Skocz do zawartości

Soccer Game


lQs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuję małej pomocy przy mojej grze, otóż - jeśli mam stadion, mam zawodników (kuleczki), to chcę, aby piłka po kopnięciu jej przez zawodnika, odbijała się od barierek, tak samo jak to jest w Haxballu - ogólnie, chcę zrobić coś podobnego do niego, tylko polskie.

Potrzebuję również jakiegoś kodu, czy może przykładu - kopania piłki przez zawodnika, jak również prowadzenia jej.

 

Za pomoc mogę tylko podziękować, no i oczywiście przyczyniacie się do szybszego powstania gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Za pomoc mogę tylko podziękować, no i oczywiście przyczyniacie się do szybszego powstania gry.

Gra nie powstanie więc do niczego się nie przyczyniamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś, jak wcześniej prosiłem o pomoc - poradziłem sobie, gra powstała i jest, więc? Mi wystarczy tylko lekka pomoc, bo akurat z tym mam problem.

 

@Cordoba

Chodzi mi, o to - że nie mogę tej fizyki piłki zrobić. :s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spóźniłeś się, bo taka polska gra już powstaje i na dniach będzie dostępna jej beta wersja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie powstanie więc do niczego się nie przyczyniamy.

nie spamuj tak więcej, piszesz że jakaś gra i tak nie powstanie i co z tego? chce pomocy to mu pomóżmy, a i nie możesz przewidzieć czy gra powstanie czy nie - to że jest początkujący nie oznacza że nie skończy projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spóźniłeś się, bo taka polska gra już powstaje i na dniach będzie dostępna jej beta wersja :P

 

Cieszę się, ale nie ma to być jej klon, ani klon HaxBalla, tylko potrzebuję tylko pomocy w systemie, takim - jak mają te gry.

 

@Topic

Mógłbym liczyć na pomoc, od życzliwych użytkowników tego forum?

Kurcze - w moim ostatnim temacie też wszyscy pisali, że nic z tego nie wyjdzie, ale jednak wyszło - więc, możecie mi zaufać, że czas który poświęcicie przy pomocy, nie będzie stracony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
nie spamuj tak więcej, piszesz że jakaś gra i tak nie powstanie i co z tego? chce pomocy to mu pomóżmy, a i nie możesz przewidzieć czy gra powstanie czy nie - to że jest początkujący nie oznacza że nie skończy projektu

Wyobraź sobie, że mogę to przewidzieć i jeszcze ani razu na moim skillu wróżbity sie nie zawiodłem.

Jak się pomylę to oficjalnie przestanę wróżyć z ortografii.

 

Właśnie, ANtY wkurwiasz ludzi. W każdym temacie (każdym!) piszesz, że gra nie powstanie -.-

Ty mnie wkurwiasz tym, że jesteś nobem i co, nie dyskryminuje cię przez to nie wypominam ci tego.

 

@lQs: jakoś nie widzę tematu w gotowych grach z twoim klonem minecrafta o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że mogę to przewidzieć i jeszcze ani razu na moim skillu wróżbity sie nie zawiodłem.

Jak się pomylę to oficjalnie przestanę wróżyć z ortografii.

 

 

Ty mnie wkurwiasz tym, że jesteś nobem i co, nie dyskryminuje cię przez to nie wypominam ci tego.

 

@lQs: jakoś nie widzę tematu w gotowych grach z twoim klonem minecrafta o.O

 

To przestań, na twoje życzenie - zaraz mogę wstawić temat :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
To przestań, na twoje życzenie - zaraz mogę wstawić temat :).

No widzisz teraz ci podamy kodzik, a ty za miesiąc znów nie będziesz umiał napisać jak odejmować przeciwnikowi hp po trafieniu pociskiem. Zacznij się uczyć, a nie czekać na gotowce, bo tego twoją grą nazwać nie można, tak samo nie można tego nazwać małą pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz teraz ci podamy kodzik, a ty za miesiąc znów nie będziesz umiał napisać jak odejmować przeciwnikowi hp po trafieniu pociskiem. Zacznij się uczyć, a nie czekać na gotowce, bo tego twoją grą nazwać nie można, tak samo nie można tego nazwać małą pomocą.

 

Skoro nie chcesz mi pomagać - to wyjdź, to takie trudne? Już znudziły mi się twoje docinki, idź wymyśl nowe.

 

Skoro tak bardzo chcesz pograć sobie w mojego klona MineCrafta, to zapraszam - specjalnie z myślą dla Ciebie, oto jest dowód, że potrafię wykorzystać wiedzę, tylko wystarczy mi podpowiedź, niżej link. :lol:

Klik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz mi pomagać - to wyjdź, to takie trudne? Już znudziły mi się twoje docinki, idź wymyśl nowe.

 

Skoro tak bardzo chcesz pograć sobie w mojego klona MineCrafta, to zapraszam - specjalnie z myślą dla Ciebie, oto jest dowód, że potrafię wykorzystać wiedzę, tylko wystarczy mi podpowiedź, niżej link. :lol:

Klik.

 

Wstaw mouse_clear( mb_left ) po zakończeniu akcji gdy się kliknie na start. To ten 1 klocek się nie postawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Skoro nie chcesz mi pomagać - to wyjdź, to takie trudne? Już znudziły mi się twoje docinki, idź wymyśl nowe.

 

Skoro tak bardzo chcesz pograć sobie w mojego klona MineCrafta, to zapraszam - specjalnie z myślą dla Ciebie, oto jest dowód, że potrafię wykorzystać wiedzę, tylko wystarczy mi podpowiedź, niżej link. :lol:

Klik.

To nie jest skończona gra, nawet wersją beta bym tego nie nazwał, do tego sam tego nie pisałeś więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie napisałem? To śmieszne, pokaż mi na to niezbite dowody, to porozmawiamy.

 

@HuderLord

Dzięki za radę, ale nie rozwijam już tej gry, teraz potrzebuję pomocy w tym - co robię teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Sam tego nie napisałem? To śmieszne, pokaż mi na to niezbite dowody, to porozmawiamy.

Nie umiesz zrobić kopania piłki, to jest dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Umiem zrobić kopanie piłki[...]czytanie ze zrozumieniem.

Potrzebuję również jakiegoś kodu, czy może przykładu - kopania piłki przez zawodnika, jak również prowadzenia jej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, ale przy kolizji z graczem dajesz pilce speed i direction od gracza do pilki. dodatkowo bouncing od solidnych obiektow ustawisz i oto cala fizyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj chyba twój sposób nie wyszedł, albo ja go nie zrozumiałem otóż, ustawiam przy kolizji gracza z piłką, ale chwila - przecież, nawet jak gracz walnie w jej prawy bok, to ona odbije się np. w górę? To bez sensu, nie wiem w takim razie jak to zrobić, proszę o pomoc - jakiś przykład, bo nie wiem jak się do tego zabrać. :crying:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...