Skocz do zawartości

Perspektywa 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie. Robie gre coś w stylu graficznym jak GTA2 (widok topdown + perspektywa 3D budynków itp). Jest jeden problem z którym nie moge sobie w ogóle poradzić. W perspektywie 3D stworzonej za pomocną funkcji "d3d_set_projection_perspective(x,y,w,h,angle)" normalną i oczywistą rzeczą jest to że odwróceniu ulega oś Y. Dla mnie nie jest to takie oczywiste bo mam z tym same problemy takie jak np. mapa jest w lustrzanym odbiciu, myszka ma odwróconą ośY z resztą tak jak wszystko w grze bo nawet napisy są do góry nogami...

Moje pytanie jest takie czy istnieje zrobienie perspektywy 3D takiej jak w GTA2 bez odwracania osi Y? lub czy da się tą oś jakoś przywrócić do pierwotnego stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale też nie działa wszystko jest rozciągnięte na cały ekran i gdy zaczynam iść bohaterem to kurczy się i zaczyna się rozciągać w drugą strone

 

 

możektoś ma kod na odwrócenie osi Y albo wie jak pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem twój ostatni kod. Jest troche inny widok ale efekt ten sam wszystko zniekształcone i rozciągnięte.

Nie chce cię martwić ale wydaje mi się że w tej funkcji nie odwrócisz osi Y bo tą funkcji tworzysz perspektywe 3D a w niej normą jest odwrócona oś Y. Musi być inna funkcji albo jakis kawałek kodu.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw kamerę tak by patrzyła ona na level nie z góry na dół tylko z dołu do góry. W takim wypadku jeżeli masz włączony culling to będziesz musiał poodwracać face'y texturki ziemi a obiektom odejmować 'z' by je unieść. ( bo odwracasz w ten sposób oś z )

 

Nie sprawdzałem tego ale teoretycznie powinno być dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...