Skocz do zawartości

Pytanie i pomoc xd


Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak, w czerwcu prawdopodobnie mogę dostać albo nowego kompa, albo lapka, ale na początek mam tylko trzy pytania:

 

1. Czy lepiej brać nowiutki komputer czy nowiutkiego lapka do 2000 zł (bym prosił o minusy i plusy posiadania nowego kompa i na odwrót), dodaję że chciałbym by był bardziej stronę gier skierowany.

2. Który procesor jest "najlepszy" albo "najmocniejszy" (nie wiem jak to nazwać), bo nie potrafię rozróżnić który jest lepszy: Core i7, Core i3, Core 2 Quad, Core 2 Duo.

3. Polecacie jakiegoś mocnego lapka i komputer do 2000 zł żeby był cholernie dobry do gier? Tzn. nie aż tak cholernie, tak żeby poszły gry m.in. seria CoD:MW jedyna i dwójka, Assasin Creed, także jedynka i dwójka, albo Two Worlds 2 itd... Ogólnie do gier

 

Z góry dzięki za pomoc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak do gier i nie zależy Ci na mobilności, to komputer

2. i7. Ewentualnie jak i7 będzie za drogi, to i5 albo Core 2 Quad.

3. Znajdź sobie jak najlepsze części pasujące do siebie w tej cenie i już. Skorzystaj np. z jakiś konfiguratorów komputerów jak samemu nie umiesz dobrać, np. na Komputroniku takowy swego czasu był

 

@kt1117:

Jedyny? No coś Ty.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_i7 - "Natywna czterordzeniowość"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Mobilność - Jeśli chcesz mieć komputer gdzie chcesz - bierz Laptopa, za mniejsze pieniądze dostaniesz PeCeta

2) Marmot ma głównie rację - lepiej i7, a i5 uważaj, była jedna "wersja" i5, która była gorsza od i3

3) Do tych gier to kompa dostaniesz za 800zł ;)

 

No i jak masz oryginalnego windowsa gdzieś na chacie - nie kupuj od tych typów z serwisów, zaoszczędzisz paręset złotych, które władujesz w "dodatkową moc". Chyba, że nie masz to możesz zawsze używać Windows 7 / Windows 2008 Server w wersjach trial :D

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zelman

 

Można i tak, wszystkie te gry chodzą bez problemu na Linuksie (sprawdzałem przez PlayOnLinux), a instalacja ich jest prosta (bo przez PlayOnLinux). No i zaoszczędziłeś kilkaset złotych i Windows ci jest zbędny (i będzie szybko działało i stabilnie)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się zaczęło ... :P

 

Yhm - wszystko zależy od wersji Wine (im starsza tym lepsza, bo lżejsza) [Ale mniej obsługuje]. Są też gry (jak GTA IV), które działają szybciej (i to o wiele)

 

Fervi

 

Zresztą z takim kompem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilność to lapek, ale jak chcesz do gier to bierz komputer, bo kupisz lepszy (za taką cenę), a lapki do gier to już granica koło 3 tysiący, albo jak natrafisz na przecene to może koło 2, ja osobiście mam taki :), ale takie gierki jak np. Velvet Assasin już się tną w trzy. Zdecydowanie polecam komputer, bo z doświadczeń kolegi za 2 tysiące kupisz naprawde dobry komputer do gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do gier lepszy pc, jak cos mozna go bezproblemowo rozbudowac

a system:

ja uwazam ze linux jest dobry ddo pracy biurowej itp. a winda do gier, ja osobiscie uzywam linuxa na co dzien, a do gier okrojonego do granic mozliwosci win xp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...