Skocz do zawartości

Zablokowane W czym robić 3D?


game_tgf

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Zaczne. Robie gry 2D od moim zdaniem sporego czasu. Chciałbym robic w końcu 3D, lecz nie wiem w jakim programie. W czym to robia profesjonaliści? Czy są może specjalne programy, może mało znane. Doradźcie mi najlepiej w czym robić profesjonalne gry 3D (czytaj Gothic). A wiecie ze Gothica jedyneke zrobiła grupa 16 latków? Wiek się nie liczy. Źródla jak najbardziej wiarygodne. Jakich języków mam sie uczyć aby robić takie grY? I mówcie czy program można skądś zassać, choc watpie, jak nie to cena. Plis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Własnie myślamłem o przyszłości. Wole juz się spedzić te 2 lata nad c++ niż rok nad 3D Game Studio. Czyli w c++ robi się profesjonalne gry. np. gothic?

A skąd wziąsć ten c++?

 

Coś znalazłem: to jest ten c++ którym się wszyscy posługują?

CD nr 1 zawiera:

Dev-C++

DJGPP

kody źródłowe przykładów

program sprawdzający wiedzę czytelnika.

 

CD nr 2 zawiera Microsoft Visual C++ 6.0 Introductory Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musimy sobie wyjaśnić, że C++ to język programowania. Skąd go weźmiesz? Z nikąd. Co najwyżej możesz wziąść edytor z kompilatorem (np. Dev-C++) lub sam kompilator (MinGW dla Windows lub GCC dla Linux). Musisz też wiedzieć, że nie da się w nim tak odrazu zacząć robić gier. Musisz najpierw poznać język, popisać proste programy, potem zacznij programować gry. Tutaj nie masz edytora zdarzeń jak w TGF, czy edytora leveli. Tutaj wszystko się opiera o kod. Często gry w języku programowania robi się nawet kilka lat (mowa tu o grach 3D). Gry 2D z wykorzystaniem bibliotek (np. Allegro) robi się stosunkowo krótko (zob. team Free Lunch Design - tworzą minigierki w C++).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bp ultimate. takim noobem to ja jeszcze nie jestem, przecież wiem że c++ to jezyk programowania, mam kursy na kompie. a ile ksoztuje ten c++?

a co to jest ten dev-c++ lub mingw. pisałem że mam czas, c++ to na przyszłość

gadajcie o tym c++ ile wiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...