Skocz do zawartości

Zaznacznik


Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wielu z was chciało robić w swoich grach lub programach (tworzonych w gm) takie fajne kwadraty jak na pulpicie lewym przyciskiem myszy. Być może ktoś z was nie umiał tego zrobić ale bardzo chciał i od tego zależało jego życie. Proszę o to przykład dokładnie opisany i w ogóle. Pisałem chyba najprościej jak się dało. Smacznego!

 

DOWNLOAD: https://gmclan.org/up6105_12_zaznacznik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko - ten przykład jest po prostu niesamowity. Całkowicie odmienił moje życie, po nim już nigdy nie będę taki sam. Od teraz jestem lepszym człowiekiem, którym kieruje dobro i wyższe wartości. Serdecznie polecam go wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład taki sobie. odkąd zacząłem bawić się w programowanie, brak średników dziwnie dla mnie wygląda. druga wada: co prawda nie ma to w tym przypadku znaczenia, ale jeśli ktoś będzie chciał mieć inny kolor obramowania prostokąta i jego wypełnienia, będzie musiał zamienić kolejność kodu w drawie. kosmetyka: kod z global left button mógłby być w global left pressed. duża wada: zmienne klik i mozna mogłyby być jedną zmienną.

 

edit: jeszcze jedna spora wada: zostawiasz alphę ustawioną na 0.3. to mogłoby psuć grę.

przykład słaby.

 

edit2: moja wersja zrobiona w parę minut.

http://www.gmclan.org/up444_11_je.html

napisany naprawdę najprościej jak się da. no, można jeszcze wywalić ustawienie xx i yy w create i wywalić wypełnienie prostokąta w drawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...