Skocz do zawartości

Kondensator 1uF


Bedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakieś 2 tygodnie temu, Pani w sklepie sprzedała mi kondensator zaznaczony na zdjęciu:

p02121015500001.jpg

 

Dzisiaj stwierdziłem, że potrzebuje drugiego takiego (ta sama pojemność), a Pan w sklepie sprzedał mi taki:

p02121015580001.jpg

 

No i skąd ja mam teraz wiedzieć, która tu nóżka to + a która - ? Pytałem dla pewności tego Pana, czy to jest faktycznie ten, a on odparł, że tak.

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie?

 

E: Sorry, że piszę na GMC (wiem, to nie jest odpowiednie miejsce), ale na forach o tematyce elektroniki mnie wyśmieją (tu pewnie też).

 

E2: Dodam, że miernika na chwilę obecną nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Postanowiłem jednak, że nie będę zmieniał na razie układu. No bo sprawa tyczy się tego, że robię sobie efekt do gitary, aby podłączyć pod kompa.

Wzoruję się tym:a_mxrdist.gif

No i wszystko jest niby dobrze (Nie robię na wytrawionej płytce, tylko uniwersalnej, więc zmuszony byłem łączyć nóżki elementów i użyć trochę przewodu), ale po podłączeniu kabla nie słychać nawet takiego trzaśnięcia, ani w ogóle zero reakcji. A w głośnikach słyszalny jest aby delikatny szum i delikatne buczenie (przy głośniejszym). Nawet bez podłączania gitary jest tak samo. Rejestrator nagrywa aby sam szum, z gitarą i bez. Dzisiaj wymieniłem potencjometry na takie bardziej odpowiednie, i jest tak samo jak na tamtych. Wydaje mi się, że winą tego może być to, że na schemacie widać tylko jedną kropkę od zasilania, a nie akumulator czy baterię. No ale ja zrobiłem tak, że wszystkie uziemienia do minusa zasilacza, a plus do rezystora (jak na schemacie). Ktoś wie czemu tak jest? Chciałbym wkońcu zrobić, żeby to działało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem przed chwilą pod wzmacniacz. Występuje aby piszczenie z buczeniem lekkim, bez gitary i z gitarą. Czyli ten sam wynik co w komputerze. Gitary nawet nie podłączałem, bo to jest tak samo jak w komputerze. Macie może jakieś sugestie co do tego?

 

E: A może jednak ten sygnał jest zniekształcany, bo ta masa pod zasilacz jest podłączona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem potencjometry :) Jeden (ten na Drive) jest 500k rev.log. a ten drugi (sprzedawca powiedział, że nie ma log, więc dał ten, ale uprzedzał że to może jednak nie pasować) jest 50k. Bramkę, to znaczy? Nie jestem jeszcze obeznany w tych sprawach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...